Televizní stanice Barrandov TV před nedávnem spustila další a velice originální pořad zabývající se vařením. Mezi gastronomické velikány na televizních obrazovkách se postavil lidem dosti známý Jiří Babice, nikoliv však sám.

Společně s ním se ukázal největší odborník na českou kuchyni, kterým je Jaroslav Sapík. Střetnutí dvou zcela odlišných pohledů na přípravu pokrmů, jež si díky své jednoduchosti a dostupnosti surovin můžete připravit i vy doma.

O čem je nový kulinářský pořad?

Babica versus Sapík – recepty ve dvou rovinách. Taková je hlavní myšlenka několikadílného seriálu o vaření. Oba kuchaři připravují naprosto shodné jídlo, jen s tím rozdílem, že každý po svém.

Jaroslav Sapík je znám svým perfekcionalismem, proto lze očekávat správné dodržování receptů za přispění přesného dávkování ingrediencí. Na druhou stranu máte možnost poznat lehkovážnost a improvizaci Jiřího Babici, jež dokáže vykouzlit originální pochutinu i z velice tradičního pokrmu.

Srovnání Babica versus Sapík tak nabývá spousty podob a vězte, že o zajímavou podívanou s řádným vtipem, gastronomickými radami a prověřenými tipy nebude nouze.

Novodobé i zapomenuté recepty

Vzhledem k tomu, že na televizních obrazovkách proběhlo několik dílů tohoto pořadu, máte už nyní na výběr z velkého množství zajímavých jídel. Nejde však pouze o recepty z aktuální doby, ale také ty pradávné, po našich babičkách a předcích. Za zmínku stojí určitě tyto.

  • Selský vepřový kotlet dle Mikyho Klímy
  • Telecí máslový řízek s hedvábnou kaší a cukrovým hráškem
  • Cuketový masový kornoutek s kaší
  • Králík na jalovci s polentou
  • Zapečené špenátové nudle a mnohé další

Babica versus Sapík – recepty k nezaplacení, s nimiž můžete vyplnit svůj každodenní jídelníček. Příjemná a zajímavá inspirace, kterou lze pravidelně sledovat na stanici Barrandov TV.