Ceny v Portugalsku

Portugalsko má pověst velmi příjemné dovolenkové destinace. Jezdí sem bohatí Španělé i Britové, aby si užili krásných pláží, dobrého jídla i zajímavých turistických památek. Ceny v Portugalsku bývají až na výjimky také velmi příznivé a to dokonce natolik, že ze všech. Tzv. západních zemí jde o skutečně nejlevnější místo pro dovolenou. Podívejte se, za co a kolik byste na dovolené v Portugalsku utratili vy.

Další výhodou je, že v Portugalsku všude zaplatíte eurem a problém není ani s akceptací většiny platebních karet. Nemusíte tedy složitě měnit exotická platidla nebo zřizovat speciální karty pro platbu v zahraničí.

Ceny v Portugalsku v porovnání s Českou republikou

Na západní poměry je Portugalsko opravdu velmi levné. Ceny v supermarketech se obvykle velmi blíží těm našim. Za stejný nákup jako v českém supermarketu byste v Portugalsku zaplatili jen 20% navíc. A místní tržiště jsou na tom ještě lépe, pokud si tedy nevyberete nějaké v centru města nebo blízko turisticky vyhlášených destinací.

Líbit se vám budou i ceny za MHD nebo vstupné do památek. I když některá proslulá turistická lákadla chtějí za vstup až nesmyslných 10 euro, obvykle se vejdete do dvou. A studenti mají navíc na řadu míst vstup zdarma, stačí se pouze prokázat platnou ISIC kartou.

Nicméně to, co ušetříte při nákupu potravin a návštěvě památek nejspíš vrazíte do ubytování. Protože je tato země na pyrenejském poloostrově tak oblíbená, jsou ceny v Portugalsku v oblasti ubytování jedny z nejvyšších. V sezóně neseženete noc v běžném hotelu za méně než 40 euro. Řešením jsou proto různé kempy nebo třeba oblíbené airbnb, ale ani tak nepočítejte s lidovými cenami. Nejlepší je počítat s touto variantou už v předstihu a domluvit si ubytování už třeba půl roku předem.

Ceny v Portugalsku

Potraviny

Potravina Cena v Kč
Brambory 1 kg 19,00 Kč
Cukr 1 kg 25,00 Kč
Čaj krabička 65,00 Kč
Džus balený 1 litr 38,00 Kč
Chléb 1 kg 32,00 Kč
Krevety čerstvé 1 kg 212,00 Kč
Kuřecí prsa 140,00 Kč
Mléko 1 litr 15,00 Kč
Olivový olej 1 litr 125,00 Kč
Salát hlávkový 22,00 Kč

 

Ceny v restauracích

Jídlo v restauraci Cena v Kč
Cappuccino 38,00 Kč
Hamburger 26,00 Kč
Luxusní večeře 450,00 Kč
Levná restaurace menu 150,00 Kč
Míchaný alkoholický nápoj 113,00 Kč
Menu Fast Food 150,00 Kč
Pečené kuře 60,00 Kč
Pivo 0,5 l 48,00 Kč
Pivo dovozové 0,5 l 37,00 Kč
Tříchodová večeře 440,00 Kč

Ceny v Portugalsku – dobré tipy

Pokud pojedete do Portugalska autem, určitě se snažte koupit benzin ještě v sousedním Španělsku. Tam je totiž zdaněn pouhými 16% (na rozdíl od portugalských 21%, takže je levnější.

Ovoce a zeleninu se snažte kupovat na místních tržištích, i když vás cenově vyjde přibližně stejně jako ta ze supermarketu, kvalitativně je nesrovnatelně lepší. Určitě vyzkoušejte hlavně rajčata a nakládané olivy (ty jsou na trhu velmi levné). A nezapomeňte také na čerstvé ryby.

Zanechte odpověď