Co rodičům k Vánocům

Vánoční svátky se blíží a vybrat svým blízkým něco, co by je zaručeně potěšilo, nebývá snadný úkol. Zejména palčivá otázka co rodičům k Vánocům přichází na přetřes velmi často, zvlášť nemají-li obdarovaní žádné koníčky, kterých by bylo možné se chytit.

Vybrali jsme pro vás zajímavé tipy na dárky, které potěší, pomohou lépe využít volný čas a především rodičům dokáží, že vám na nich opravdu záleží. Tedy žádné praktické dárky třeba do kuchyně nebo do dílny. Přesně opačná cesta je tou jedinou správnou!

Co rodičům k Vánocům

Fotodárky – co takhle hřejivá deka s vašimi fotografiemi

Dárky z fotografií – to už dávno nejsou jen oblíbené kalendáře nebo fotoalba. Nabídka je mnohem pestřejší. Zpestřete svým rodičům snídani s originálními kávovými hrnky, nebo nechte vašimi fotografiemi potisknout polštáře, rohožky nebo třeba deky! Skvělou možností jsou také digitální fotorámečky, jež vašim blízkým dovolí mít své oblíbené fotografie nebo dokonce videa stále u sebe.

Při vybírání fotografií (zejména do kalendářů) nezáleží na tom, zda odpovídají zobrazenému ročním období. Mnohem důležitější je, aby na nich byli všichni členové rodiny a nikdo nebyl vynechán.

Dárek, který si rodiče mohou sami pojmenovat

Možností je mnoho. Můžete jim třeba symbolicky koupit hvězdu, pár metrů čtverečních na měsíci nebo třeba růži, co ještě nemá své oficiální jméno. Vaše maminka nebo babička si ji nejprve vypěstuje ze semínka, a pak si zvolené jméno zaregistruje přes Mezinárodní registr do Britské knihovny. Celý proces je velmi jednoduchý, ovšem přispějete-li svým dílem, určitě to nebude na škodu.

Co rodičům k vánocům? Hlavně pohodu!

Ano, to je další skvělá možnost. Na trhu je k dostání množství uvolňujících procedur. Může jít o běžnou masáž za pár stovek nebo rovnou pobyt ve wellness centru se vším všudy. U poukazů dbejte především na jejich dlouhou platnost – nejméně tři měsíce od Vánoc, aby rodiče měli dostatek času k výběru vhodného termínu. Nezapomeňte, že plán jim může zkřížit i obyčejná rýma, s níž se ji zkrátka nebude chtít nikam cestovat.

Pomáhejte na svátky skrz vánoční dárky

A co koupit rodičům, kteří stále tvrdí, že nic nepotřebují? Zejména ženy jsou v tomto období velmi citlivé a mají tendenci myslet na ostatní. Není tedy nic jednoduššího, než zakoupit libovolné zboží nebo službu přes prověřené charitativní organizace. Rodiče tak mohou k Vánocům dostat třeba osvědčení o nákupu kozy pro hladovějí vesničany, certifikát o naočkování pěti dětí v Indii apod. A může jít samozřejmě i o organizace v ČR.

V nabídce jsou také tzv. fair-trade dárky, z nichž jde část výtěžku vždy na charitativní účel. Můžete tak zakoupit třeba drobný talisman pro štěstí nebo rovnou dárkový koš s dobrotami, a to samozřejmě s patřičným certifikátem. Budete tak o Vánocích rozdávat radost hned dvakrát, a to se rozhodně vyplatí!

Zanechte odpověď