Dopis Ježíškovi

Netuší vaše dítě, jak by mělo správný dopis Ježíškovi napsat? Rádi byste byli originální a doručili ho letos „adresátovi“ tak trochu jinak? Nebo pátráte po možnosti dopisování s Ježíškem, či hledáte adresu pro zaslání dopisu a získání speciálního vánočního razítka? S tím vším vám v našem článku poradíme.

Chcete, aby děti braly Ježíška vážně? Řekněte jim toto…

V dnešní době je stále těžší udržet v rodině tradici „ježíškovských Vánoc.“ Vždyť často už i malé děti v první třídě do okolí hrdě hlásají, že k nim žádný Ježíšek nechodí, ale dárky kupuje maminka. Tuto potíž lze obejít obezličkou říkající, že „kdo na Ježíška nevěří, tomu dárky nenosí.“ Je to dobrý krok pro uchování kouzla Vánoc ještě na několik dalších let.

Dopis Ježíškovi

Proto byste i dopis Ježíškovi měli brát vážně. Rozhodně nedovolte dítěti, aby ho jen tak načmáralo. Snažte se o krasopis, žádné pravopisné hrubky (byť vás pystole bude asi rozesmívat ještě hodně dlouho) a nebojte se podpořit dítě v tom, aby na dopis Ježíškovi také něco nakreslilo. Už odmalička se tak učí principu dávání a dostávání.

Na internetu najdete ke stažení různé zajímavé šablony, i tudy tak může vést cesta k pěknému a přehlednému dopisu.

Jak doručit dopis Ježíškovi netradičně?

Asi i vy dáváte dopis Ježíškovi za okno, odkud pak následujícího rána záhadně „zmizí.“ Proč se však neinspirovat v okolí a nevytvořit si doma docela jinou tradici? Ježíšek přece bydlí v nebi, tak co kdybyste mu svá přání poslali přímou cestou?

Stačí si pořídit lampion přání. Dopis se dá opatrně napsat přímo na jeho papírové tělo, nebo zavěsit na podstavci třeba díky háčku na ozdoby. Vypouštění lampionu je jednoduché, nesmí jen foukat příliš silný vítr. A nemusíte se bát, že touto činností někomu ublížíte. Kvalitní lampiony mají v sobě samozhasínací mechanismus, vychladnou tedy mnohem dřív, než kdekoliv dopadnou na zem. Ten pohled dětských očí, sledujících zářivý lampion mizící v dáli, tak za trochu námahy rozhodně stojí.

Vzpomínání na dětství v doprovodu vánočního razítka

Ať už jste velcí nebo malí, můžete napsat Ježíškovi a mít jistotu, že vám odpoví – tedy alespoň razítkem. Všechny dopisy, pohledy nebo korespondenční lístky se zpětnou adresou a příslušnou hodnotou poštovních známek, vám mohou přinést kapku té úžasné předvánoční radosti.

Stačí je zaslat na adresu:

Vánoční Pošta
Boží Dar 1
362 62 Boží Dar

Nezapomeňte, že všechny zásilky musí dorazit do 23. prosince, poté už se zpětného razítka nedočkáte. Pohledy můžete vložit do obálky a získat tak jedinečný vánoční pozdrav třeba pro své blízké. Jen na Dopisování s Ježíškem se letos těšit nemůžeme. Český Ježíšek totiž letos nesehnal pro svou oblíbenou aktivitu dostatek sponzorů. Jeho sídlo tedy zůstává prázdné, a my si tak na milé dopisy plné barevných obrázků budeme muset počkat – doufejme, že jen do příštího roku.

Zanechte odpověď