Irsko zajímavosti

Irsko si především spojujeme s jeho hlavním městem Dublinem, pulsujícím neúnavným životem ve dny i v noci, a také jeho skvělým pivem, které je na svátek svatého Patrika obarvováno zeleně. V Irsku je toho ale k vidění mnohem víc, pojďte se inspirovat spolu s námi.

Irsko zajímavosti a turistické cíle

Vybrali jsme pro vás celkem X zajímavostí, které v minulých letech navštívilo největší množství turistů. Jde tedy o prověřené památky a místa, kam se rozhodně stojí za to podívat.

Útesy Cliff of Moher

Tahle osm kilometrů dlouhá přírodní památka láká návštěvníky především na úchvatné výhledy po okolí. Při dobrém počasí jsou z jejich vrchů vidět i Aranské ostrovy nebo Galway Bay! Aby ne, vždyť dosahují výšku až 214 metrů.

National Aquatic centre

Pokud jste zuřivě fandili svým favoritům o televizní obrazovky přenášející reportáže ze speciálních letních olympijských her v roce 2003, určitě nesmíte minout právě National Aquatic centre, které vzniklo právě kvůli nim. Velké množství vodních atrakcí a dalších prvků je řadí vedle největších zábavních vodních center světa.

Blarney castle

Zříceniny hradu Blarney castle jsou mezi turisty populární především díky legendárnímu kameni v jejich zdech. Pokud prý políbíte Blarney stone, získáte dar výřečnosti a mimo to poskytují malebné kusy polozřícených zdí a věží perfektní kulisy pro vaše dovolenkové fotografie. Doporučujeme být ovšem na místě s úderem 9. hodiny, kdy se hrad otevírá. Později tu bývá hlava na hlavě – zvláště v letních měsících.

Dublinská zoo

Tato čtvrtá nejstarší zoologická zahrada na světě byla založena již v roce 1830. Na více než 12 hektarech poskytuje domov přibližně 235 druhům zvířat a tropických ptáků. Proslavil ji především úspěšných chov lvů, z nichž někteří si zahráli i ve filmech.

Guinness Storehouse

Pokud chcete ochutnat legendární irské pivo značky Guiness, měli byste začít právě zde. Guinness Storehouse najdete v Dublinu na adrese St.James Gate. Interaktivní prohlídky pivovaru umožňují návštěvníkům poznat zblízka ingredience důležité pro přípravu piva. Vše je zkušenými průvodci podrobně vysvětleno a ukázáno. V ceně vstupného je také pinta čepovaného Guiness, na kterou se hlavně mužští návštěvníci těší asi nejvíce.

Cesta obrů

Pokud popisujeme Irsko zajímavosti, nesmíme rozhodně zapomenout ani na Gigants causeway alias Cestu obrů. Více než 40 000 polygonálních čedičových sloupků tvořících útvar podobný schodům je opředeno mnoha legendami a bájemi. Od roku 1986 je tento přírodní útvar zapsán na mezinárodním seznamu UNESCO.

National galery of Ireland

Vstup do státních muzeí a galerií je v Irsku zdarma. Využijte toho a prohlédněte si díla známých malířů od Caravaggia, Rembrandta či Renoira až po Van Gogha či Picassa v National galery of Ireland. Otevřeno má každý den.

Zanechte odpověď