Jak otěhotnět co nejdříve

Toužíte po miminku? Vysadila jste antikoncepci a chcete co nejdříve otěhotnět? Potom se s partnerem snažte o miminko pravidelně. Jestliže se vám hned po prvním měsíci nepodaří dostat do jiného stavu, nebuďte nervózní a zachovejte klidnou hlavu. Pamatujte si, rozhodně se nesnažte otěhotnět za každou cenu. Mohla byste tím vážně pošramotit váš partnerský vztah a váš milostný živost by se mohl navíc proměnit v pouhé pokusy o reprodukci.

Jakým způsobem tedy postupovat, budete-li chtít otěhotnět? Překládáme vám několik tipů:

1. Vysaďte antikoncepci

Neexistuje záruka, že po vysazení dlouhodobě užívané antikoncepce (především antikoncepčních pilulek) ihned otěhotníte. Pokud si třeba v pětadvaceti řeknete, že byste chtěla výhledově (třeba za půl roku nebo rok) otěhotnět, raději kompletně vysaďte antikoncepční pilulky a užívejte jinou firmu antikoncepce, nejlépe prezervativy. Vaše tělo tak dostane čas se na těhotenství připravit.

2. Snažte se o miminko pravidelně

Co je vaším cílem? Řečeno bez obalu, dostat spermii do vajíčka. Během milování nejlépe třikrát do týdne se ovšem s partnerem nesoustřeďte pouze na tuto základní věc. Milování se užívejte a nepovažujte jej za nutnost či povinnost, díky které budete moci dosáhnout svého vytouženého cíle.

3. Spolupracujte s partnerem

Pěstujte s partnerem vztah. Vnášejte do něj důvěru a porozumění. Ke snažení o miminko přistupujte spontánně – milujte se vášnivě, s chutí, a to co nejčastěji. Zkuste rovněž změnit prostředí. Zajeďte si na dovolenou k moři nebo si dopřejte wellness víkend v lázních. A rozhodně: veškeré starosti hoďte za hlavu a nemyslete na výsledek. Věřte, nebo ne, v tomto případě dělá psychika velké divy. Spousta maminek, která si snažením o děťátko sama prošla, by vám vzkázala: „Nepřemýšlejte o tom, ono to půjde samo.“

4. Nebuďte nervózní

Nemyslete na to, že chcete otěhotnět za každou cenu. A rozhodně nebuďte nervózní, když se vám nepodaří otěhotnět hned po měsíci. S psychologického hlediska se to stává takřka každému: Po nějaké době pokusů a omylů můžete znejistit, nejistota vyvolá nervozitu a obavy. Tyto obavy nervozitu prohloubí ještě víc, což povede k dalším obavám.

Proto odložte nervozitu stranou a zachovejte klidnou hlavu. Jinak by se totiž z milostného sblížení mohl stát pouhý pokus o reprodukci, který by ve vás nemusel vyvolávat touhu, ale spíš nechuť. Přece nechcete, aby měla vaše neukojitelná touha po otěhotnění negativní dopad na váš partnerský vztah?

5. Jestli se vám nedaří otěhotnět, navštivte lékaře

Jestliže se vám stále nedaří otěhotnět, navštivte svého gynekologa a domluvte se s ním, jakým způsobem ve snažení se o miminko postupovat. Pokud lékař vyloučí, že můžete otěhotnět přirozenou cestou, nabídne vám možnost umělého oplodnění.

1 komentář

  1. Já brala HA asi 14 let. Po vysazení bylo moje tělo úplně rozhozené. žádný menses, ovulace…

Zanechte odpověď