Jak dlouho trvá salmonela

Salmonela je virové onemocnění, které může chytit kdokoliv z nás. Ne nadarmo je tento zdravotní neduh označován, jako „nemoc špinavých rukou“, z čehož jednoznačně plyne, jak se dostane do lidského těla. Jsou to především dostatečně neomyté nebo tepelně neupravené potraviny.

K nejrizikovějším kategoriím patří bezpochyby děti a senioři, u nichž je třeba nemoc nepodceňovat, jelikož může vést v tom nejhorším případě k úmrtí člověka. Nyní se pojďme však zaměřit na trvanlivost parazita v těle.

Salmonela vydrží v těle i měsíce

Bakterie může mít nejrůznější dobu životnosti, v závislosti na tom, kdy ji člověk zpozoruje a odkdy s ní začne přínosným způsobem bojovat.

Standardně je to období několika dnů až týdne, kdy lze za přispění kvalitní probiotické léčby zažehnat negativní účinky parazita. Agresivita salmonely je ale značná a může se v těle slabších jedinců vyskytovat až po dobu několika týdnů, nežli je celkově a kompletně vyléčena.

Projevy salmonely

Ten, kdo tímto onemocněním již trpěl, jistě pochopí význam nadcházejících slov. Salmonela je provázena především nepříjemnými bolestmi břicha a silným průjmem. U něj není výjimkou ani krev ve stolici.

Bakterie devastují hlavně střevo, které plní v těle člověka velice důležitou úlohu.

Čím se léčí salmonela?

Pakliže nechcete, aby se tato bakterie ve vašem organismu i nadále rozmnožovala, je vhodné vyhledat odborné pomoci. Jedině lékař vám může nasadit kvalitní léky na tlumení bolesti a případné horečky.

Délka trvání salmonely tak může být pokrácena o značnou část. Nutné je však pracovat na obnově střevní mikroflóry, která si dokáže snadno a rychle poradit s nebezpečným parazitem.

Chcete-li všem výše uvedeným strastem řádným způsobem předejít, zaměřte se na prevenci. Lpěte na adekvátní úpravě pokrmů a hlavně si myjte ruce pokaždé, než se pustíte do jídla.

Zanechte odpověď