Jak dlouho užívat Wobenzym?

Wobenzym je dnes velmi doporučovaným lékem při mnoha obtížích. Obsahuje směs enzymů, které v našem těle optimalizují celou řadu procesů. Je možné užívat jej při léčbě onemocnění, ale též preventivně. Posiluje imunitní systém, a tím tedy zlepšuje obranu těla proti působení cizorodých látek, harmonizuje veškeré procesy v těle.

Kdy se užívá?

Je vhodné užívat jej, pokud víme, že náš imunitní systém by potřeboval posílit. Zvláště v sychravých dnech je tělo náchylnější k propuknutí nemoci, opakovaně se můžeme potýkat s nachlazením nebo brát antibiotika. Právě enzymy obsažené v léku mohou podpořit dobré fungování imunitního systému. Pravidelné užívání by mělo zmírnit riziko propuknutí chřipky, angíny, zánětů dýchacích cest. Pokud Wobenzym berete současně s antibiotiky, podpoří jejich účinnost.

Lék urychluje celkovou regeneraci organizmu. Hodí se po úrazech, při hojení různých ran, po operacích. Zkracuje tak nutnou dobu rekonvalescence, po operacích podporuje vstřebávání otoků. Má vliv i na tvorbu co možná esteticky nejpřijatelnějších jizev.

U žen zajišťuje efektivní prevenci při opakovaných vaginálních mykózách. Doporučuje se jej užívat při onemocněních kloubů, snižuje bolestivost, otok kloubů i jejich ztuhlost. Zlepšuje stav mnoha dalších zánětlivých onemocnění.

Jaké je dávkování?

Obvyklým doporučením je začít léčbu dávkou třikrát denně 5 – 10 tablet. Postupně se dávka snižuje na podávání 3 tablet třikrát denně. V případě poúrazových a pooperačních stavů se léčba zahajuje nejvyšší možnou dávkou. Pokud je Wobenzym užíván k léčbě otoku, který však není důsledkem úrazu či operace, ale porušeným odtokem lymfy, doporučuje se začít v množství dvakrát denně 10 tablet. Dávkování se postupně snižuje.

U veškerých chronických onemocnění je léčba dlouhá a je v řádech měsíců. Úvodní vyšší dávka se užívá 4 – 5 týdnů, dále se pak pokračuje s menším množstvím léku zhruba dalších 8 týdnů. Při onemocnění kloubů je možné lék užívat zhruba 5 týdnů. Stejně je tomu u potrombotického syndromu, kratší doba stačí např. u zánětu povrchových žil.

Mezi možné vedlejší účinky patří zejména nevolnost, nadýmání. Může se též objevit alergická reakce v podobě vyrážky. Pokud by byly jiné nepříjemné projevy nebo pokud u sebe řešíte závažné zdravotní obtíže, je vhodnější poradit se o užívání léku a jeho dávkování se svým ošetřujícím lékařem.

Zanechte odpověď