Jak na krepaté vlasy

Téměř každá žena chce mít dokonalé vlasy a plnou kštici, kterou ženy dennodenně vídají v reklamách a na billboardech. Jenže většina z nás má vlasy nekvalitní, roztřepené či krepaté. A právě tento poslední problém, tedy krepaté vlasy, jsou naší dnešní otázkou. Pojďme se tedy společně podívat, jak na krepaté vlasy.

Krepaté vlasy jsou problémem velkého množství žen. Základní příčinou krkatých vlasů je velké vysušení vlasů. Jednoduše řečeno, pokud jsou vaše vlasy suché, pak se začnou krepatět. Z toho logicky vyplývá, že budeme-li svoje vlasy pravidelně hydratovat, pak by naše vlasy měly být hebké a v podstatě dokonalé. A proto, že většina žen po takových dokonalých vlasech touží, pojďme se podívat, jak jich dosáhnout.

Časté mytí je problém

Velké množství lidí, tedy nejen žen, si myslí, že častým mytím dosáhne dokonalých vlasů, neboť často myté vlasy jsou stále krásné a nikdy nedojdou do stádia mastnoty apod. Problém však spočívá v tom, že vlasy přirozený maz potřebují, a proto není vhodné je mýt příliš často.

Popravdě řečeno, vlasy se ve skutečnosti krkatí hlavně vlivem příliš velkého množství šamponu. To se však netýká pouze příliš časté frekvence mytí vlasů, ale také nadměrného množství používaného šamponu. Pokud se tedy chcete krkatým vlasům vyhnout, pak omezte frekvenci mytí a také množství šampónu. Ptáte, co je ve skutečnosti zdravé. Zkuste si vlasy umývat jednou za tři dny a při mytí si nanášejte množství šampónu podobné jedné čajové lžičce.

Mytí vlasů

Vysušené vlasy potřebují balzám

Pokud trpíte na suché a krepaté vlasy, pak vašim vlasům poslouží balzám či kondicionér. Kondicionér poslouží hlavně lepšímu rozčesávání vlasů. Jestliže máte pocit, že vaše vlasy jsou po kondicionéru naopak příliš těžké a zplihlé, pak kondicionér nanášejte pouze do suchých konečků vlasů. Stejně tak můžete postupovat s balzámem na vlasy.

Jak sušit vlasy?

Nejen mytí vlasů, ale také sušení vlasů může být problém. A takové sušení je často větším problémem než mytí. První problém spočívá ve fénování, žehlení, kulmování či krepatění. Pokud si pravidelně upravujete vlasy těmito elektronickými vychytávkami, nemůžete očekávat, že vlasy budou dokonalé, ba naopak. Pokud toužíte po krásných vlasech, tyto procedury omezte na minimum.

Problematické je však i vysoušení ručníkem. Čím drsnější pohyby, tím horší kvalita vlasů. Je jedno, co používáte za ručník, ale s energetickým třením vlasů do ručníku, budete mít vždy vlasy jako chemlon.

Proti krepatění vlasů vám pomůže celá škála nejrůznějších kosmetických a přírodních přípravků. Na internetu se dočtete mnoho dalších rad a receptů na masky a jiné vychytávky, které vám k dokonalým vlasům pomohou.

Zanechte odpověď