Jak vyřešit špinavou vodu v bazénu?

Mít na zahradě vlastní bazén je sice moc hezké, ale stojí to také spousty práce. Musíte se o něj starat, zejména ho čistit. Máte-li zastřešení bazénu, přicházíte o starost s věčným lovením hmyzu a popadaného listí, problémy se zapáchající či zelenou vodou se vám ale nevyhnou. Jak s ní bojovat?

Nejlepší je samozřejmě dostatečná prevence. V případě, kdy čištění bazénu opravdu podceníte, se může stát, že se už nečistot ani nezbavíte a nezbyde nic jiného než bazén vypustit a znovu napustit. Jelikož je to docela finančně i časově náročná záležitost, ve vlastním zájmu byste měli investovat raději do strojů a přípravků, které pomohou udržet bazén čistý.

Bazén na zahradě

Základem je filtrace a správná hladina pH

O tom se snad ani nemá cenu bavit. Bazénová filtrace (https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/filtrace/) by měla být samozřejmým vybavením pro každý bazén, ať už vlastníte variantu zabudovanou v zemi nebo jen nafukovací model. Zachytí největší nečistoty a usnadní chemické čištění.

Bazénová filtrace

Bez přípravků na čištění se neobejdete. Můžete si maximálně vybrat mezi levnějšími chlorovými a dražšími bezchlorovými. Pomohou vám vyčistit vodu, zajistit správnou tvrdost a také pH. To nepodceňujte. Při nízkém pH totiž korodují kovové části a bledne plast, při vysokém budete cítit známý chlorový zápach a hrozí podráždění očních spojivek.

Co dělat s vodou viditelně špinavou

I přes základní opatření se může stát, že se v bazénu objeví řasy. Voda bude nepříjemně zapáchat, získá hnědou, zelenou či nažloutlou barvu, stěny i dno jsou pak kluzké a mazlavé. V takovém případě na nic nečekejte a pořiďte tekutý či granulovaný vločkovač. Nečistoty se pak začnou shlukovat na větší celky a ty pobere bazénový vysavač (různé typy najdete na https://www.albixon.cz/bazenove-prislusenstvi/bazenove-vysavace/) . Vločkovač není zase tak drahou záležitostí, vysavač sice ano, nicméně z dlouhodobého hlediska jde pořád o úspornější řešení, než kdybyste si museli volat specializovanou firmu.

Bazénový vysavač

Nečekejte tedy na to, až bude váš bazén špinavý, připravte se už předem. Nakupte u českého bazénového specialisty Albixon a nechte si poradit, co by se hodilo právě vám.

Zanechte odpověď