Jak zvýšit imunitu dětí, aby nebyly neustále nemocné?

Trápí vás, že vaše dítě je měsíc co měsíc nemocné? Už kvůli tomu máte i problémy v práci a babičky už také nemají sílu neustále hlídat? Problém je s největší pravděpodobností v tom, že má vaše dítě sníženou obranyschopnost a proto je náchylné ke vzniku nemocí. Pomůžete mu jedině tak, že výrazně posílíte jeho imunitní systém. Nabízí se hned několik postupů.

Otužování ve vaší společnosti

Díky otužování se lépe prokrvuje celé tělo, které se tím současně výrazně posílí. Když budete dítě balit do mnoha vrstev, abyste ho ochránili před mrazem, vlastně mu tím škodíte. Dítě se pod vrstvami oblečení potí, jakmile se svlékne, jeho tělo zažívá šok a hrozí, že zareaguje nemocí. Otužování je vhodné pro děti zhruba od 3 let a provádět ho můžete několika způsoby. Bohatě postačí, když budete dítko (třeba jen několik vteřin) sprchovat studenou vodou, občas si vyjdete na pár vteřin ven jen v lehkém oblečení apod.  Ideálně provádět pravidelně, tělo bude silnější a odolnější. Choďte také do bazénu a se staršími dětmi do sauny.

Otužování děti

Pravidelný pohyb a vyvážená strava

Najděte si nějakou společnou aktivitu a té se věnujte. Začněte chodit třeba do posilovny, věnujte se běhání nebo procházkám. V ideálním případě musí daný sport bavit vás oba. Pokud se vám nebude moc zamlouvat, dítě si toho všimne a také se začne cukat, až se sportováním skončí. Vy jste pro dítě vzor a inspirace, na to nezapomínejte. Naučte se také zdravě jíst. Den bude hned o něco veselejší, když ho zahájíte lahodným smoothie nápojem, do jídelníčku zařaďte hodně ovoce a zeleniny.

Co dělat ještě?

I když je strava pestrá, někdy není možné zajistit doporučenou denní dávku vitamínů. Pro děti je to ovšem extrémně důležité, a to nejen z hlediska posílení imunity. Vitamíny a minerály děti potřebují pro zdravý růst a vývoj. Abyste měli jistotu, že dítě dostane optimální dávku všech důležitých látek každý den, kupte mu doplněk stravy, perfektní je Vibovit Junior. Vypadají jako cucavé tablety, které mají zábavnou podobu opiček a atraktivní chuť lesních plodů. Byly vyvinuty speciálně dle výživových potřeb dětí od 4 let a obsahují pro ně optimální dávku nejdůležitějších vitamínů a minerálních látek pro každý den. Koupíte ho v lékárně i na internetu.

Zanechte odpověď