Jakou barvu koberce vybrat do domácnosti?

I když je nabídka podlahových krytin stále větší, koberce pořád patří mezi nejoblíbenější. Důvodů je mnoho – vypadají honosně, jsou příjemné na dotek, hodí se do každé místnosti, a dokonce i ven a nabídka barev je stále větší. A právě na barvy se zaměříme v tomto článku. Barevných variant koberců jsou stovky. Když nevíte, jakou barvu koberce do své domácnosti, nyní vám poradíme.

Kusové koberce vládnou

Nejprve ale ke kobercům samotným. Podle moderních architektonických a designových trendů jsou plošné koberce na ústupu. Kupují se zejména kusové koberce, jen jako doplněk ke stávajícím podlahovým krytinám. Dávají se k postelím do ložnice nebo do dětského pokoje a též k sedacím soupravám do obývacích pokojůA neslouží jen k tomu, abyste došlápli do měkkého, nýbrž také jako designový prvek celé domácnosti. Špatně vybraná barva koberce může zkazit vzhled celé místnosti. Naopak správně vybraná barva koberce dokáže celou místnost rozzářit. Nepodceňujte správný výběr kusového koberce.

Do moderních domácností jednobarevné koberce

Moderní trendy ve vybavení domácnosti jsou zaměřené především na rovné a čisté linie a jednobarevné kombinace. Do takových místností vybírejte jednobarevné koberce. A barvu koberce kombinujte s výmalbou stěn. Když máte stěny bílé, může být barva koberce jakákoliv, ale doporučujeme spíše klasické odstíny, jako černá, šedá nebo bílá. Když máte místnost vymalovanou pestrými barvami, doporučujeme rovněž výraznější barvy na koberec, ale nikoliv stejné jako na stěně, ale kontrastní. Když je místnost žlutě vymalovaná, zvolte zelený koberec. Mezi další kombinace, které spolu ladí, patří modrá-fialová, zelená-okrová, oranžová-hnědá.

Jednobarevný koberec

Barevné koberce do rustikálních domácností

Stále více jsou oblíbené také domácnosti v rustikálním stylu. Sem se naopak jednobarevné koberce vůbec nehodí a volte raději koberce barevné. Pokud byste chtěli inspiraci a vidět, jaké barvy koberců se v současnosti nabízejí, navštivte Mujkoberec.cz. Tento e-shop patří k největším v republice a navíc nově otevřel i kamennou prodejnu a showroom koberců v Praze Vysočanech.

Zanechte odpověď