Kam s dětmi v Brně

Brno, druhé největší město v České republice, nabízí množství vyžití pro děti i jejich rodiče. Přinášíme vám několik neotřelých tipů na skutečně originální zábavu. Ať už máte dítě v jakémkoli věku, určitě si vyberete.

Baby bio

Jak se má rodič malého miminka dostat do kina, aniž by ho nechával doma někomu na hlídání? Vyzkoušejte kino, které je přátelské pro děti – je dětem uzpůsobené a s dětmi počítá, stejně jako se všemi jejich potřebami.

V tomto kině vás nikdo nebude okřikovat, že rušíte projekci, ale nebude vaše dítě plakat, protože je tma. Dívat se můžete na filmy pro dospělé a vaše dítě může být v pološeru s vámi, kino disponuje hracím koutkem a přebalovacím pultem. Jedná se o ideální způsob, jak si užít kulturní zážitek s malým dítětem nablízku.

Hmatová stezka

Netradiční zážitek nabízí hmatová stezka určení dětem od tří let, stejně jako jejich (pra)rodičům. Jedná se o stezku, na které boty rozhodně nebudete potřebovat. Co můžete čekat?

V brněnské městské části Líšeň naleznete stezku s 11 zastaveními z písku, různých druhů štěrku nebo kamínků, které můžete okusit všemi smysly, zejména hmatem. Děti tuto zábavu milují, protože mohou poznávat doslova celým tělem – prospějte svému zdraví a projděte se na čerstvém vzduchu.

Muzeum hraček

Pokud venku prší, nebo pokud se vám nechce nikam daleko z města, vyrazte do brněnského muzea hraček. Jedná se o stálou soukromou sbírku představující hračky různých období, vaše děti se mohou spolu s vámi vrátit do vašeho dětství, nebo dokonce dětství vašich rodičů a prarodičů.

Ukažte současné generaci, jaké kouzlo může mít houpací koník a jak si lze hrát s obyčejnou panenkou. Bez tabletů, televize a facebooku – i hračky mají totiž svoji duši.

Zanechte odpověď