Kvasnicová maska na obličej

V současnosti se spousta žen odvrací od drahé a chemické kosmetiky a vyměňuje ji za doma vyrobené přírodní přípravky. Většina z nás již přišla na to, že v čerstvém avokádu, jogurtu nebo na zahradě posbíraném ovoci je mnohem více účinných látek než v uměle vyrobeném produktu. Pokud nad domácí výrobou kosmetických přípravků přemýšlíte i vy, pak se nechte inspirovat našimi recepty. Náš článek bude věnován jen jednou druhu suroviny, a to kvasnicím.

Akné, černé tečky, zanesené a ucpané póry, hrbolatá pleť s mnoha dalšími kožními problémy – to vše a ještě mnohem víc můžete zastavit pomocí obyčejného droždí. Kvasnice, které se získávají při výrobě piva, jsou ověřeným pomocníkem při léčbě kožních potíží. Používány jsou totiž již od dávného starověku. Jak doba postupovala, byly léčivé účinky kvasnic potvrzovány i odborníky a jejich užívání se rozšířilo z okolí pivovarů dál do měst. Posléze začaly kvasnice předepisovat i samotní lékaři.

Vynikající účinky kvasnic

Kvasnice jsou v současnosti vnímány jako báječný produkt přírody, který je bohatý na celou řadu vitamínů B a přináší tak blahodárné zdravotní i kosmetické účinky. Kvasnice pomáhají vyhlazovat vrásky, čistí a zpevňují pokožku a vypínají kontury. Nejenže jsou skvělým elixírem mládí, kvasnice mimo to obsahují i množství stopových prvků (železo, měď, zinek a mangan) a také minerálních látek (vápník, fosfor, draslík, hořčík a sodík). Tato surovina dokáže stimulovat regeneraci buněk a metabolismus pokožky.

Kvasnicová maska proti akné i proti vráskám

Vynikajícím produktem z kvasnic, který si můžete vyrobit doma, je kvasnicová maska na obličej, která působí jak na akné, tak i proti vráskám. Tato maska je skvělým faceliftem, který vám vyhladí pleť.

Varianta 1

Co budete potřebovat: K výrobě kvasnicové masky na obličej budete potřebovat, kvasnice (tedy droždí), trochu mléka a vaječný bílek.

Varianta 2

Co budete potřebovat: K výrobě kvasnicové masky na obličej budete potřebovat, kvasnice (tedy droždí), citron a vlažnou vodu.

Tato druhá varianta je stahující, protizánětlivá, dezinfekční a hodí se hlavně pro mastnou a aknózní pleť.

Kvasnicová maska na obličej

Postup

K výrobě masky budete také potřebovat vidličku a misku. Do misky vložte droždí a rozmačkejte je vidličkou. Následně přidejte další suroviny podle toho, zdali jste si vybrali variantu 1 nebo 2. Hmota by neměla být ani příliš řídká, ani příliš tuhá. Její konzistence by měla být taková, aby se maska dala nanést pleť. Masku nechte na pleti působit, dokud neztvrdne a nevytvoří krustu. Poté masku smyjte speciálním mýdlem na obličej.

Maska vás krásně osvěží a vaše pleť bude dokonale vyhlazená. Masku používejte jednou do týdne, například o víkendu, když můžete relaxovat.

Zanechte odpověď