Lyžování na Ukrajině

Krkonoše už máte projeté doslova skrz naskrz a v Alpách je pro vás jednoduše draho? Pak vyzkoušejte atraktivní lyžování na Ukrajině v ukrajinských Karpatech na východě této nevšední země, které vám, nabídce vše, co si od této zábavy slibujete.

Ne všechny části pohoří zvaného ukrajinské Karpaty jsou pro lyžování ideální. Nejlépe tak, uděláte, když zamíříte až téměř k hraničícím s Rumunskem nejvyšší hoře Ukrajiny Hoverla (2 061 m). Právě tady se nachází největší lyžařský region Ukrajiny, který stál častěji vítá návštěvníky ze všech koutů světa.

Lyžuje se tu na profesionálních sjezdovkách i ve volném terénu po panenských svazích nebo horských hřbetech. A program pro sebe si tu najdou i nelyžaři, kteří se k dovolené připletou „jen tak omylem.“

Lyžování na Ukrajině

Jak vypadá Lyžování na Ukrajině?

K dispozici budete mít celkem devět velkých lyžařských středisek od těch nejbližších (kousek od slovenských hranic) až k těm těsně u Rumunska. Kvalita sjezdovek je většinou výborná, stejně jako doprovodné služby. A vybavení pro lyžování si tu můžete půjčit skoro a každém rohu, takže není nutné tahat s sebou těžké kufry a balíky.

Na výběr máte z těchto zimních středisek:

 • Krasija
 • Boržava
 • Plaj
 • Slavske
 • Velykyj
 • Drahobrat
 • Bukovel
 • Myhovo

Zimní střediska Ukrajina

Pojďme si teď jednotlivé lyžařské oblasti představit trochu podrobněji, ať víte, ke se vám bude zimní dovolená trávit nejlépe.

Krasija

Velmi dobře dostupné lyžařské středisko (30 km od slovenských hranic) umístěné na úbočích hory Krasija (1 036 m). Nahoru vás vyvezou tři sedačkové lanovky a jeden lyžařský vlek. Pohodlné ubytování najdete ve vsi Vyška.

Boržava

Pod tímto souhrnným názvem najdeme hned tři menší lyžařská centra v jedné oblasti: Podobovec, Pylypec a Izki.

 • Podobovec se může pochlubit třemi lyžařskými vleky a překrásnou výstupovou cestou na dominantní hřeben. Hodí se i pro sněžnice.
 • Pylypec leží na hoře Hemba a milují ho zejména vyznavači freeride. Je tu 5 lyžařských vleků a 1 lanovka, na vrchol se můžete nechat vyvézt rolbou.
 • Izki je spíše menší středičkou se třemi lanovkami a jedním vlekem.

Plaj

Patří k nejmladším střediskům v oblasti a leží vedle vesnice Plavje. Potěší vás hlavně moderním zázemím a snadnou dostupností.

Slavske

Jde o horské městečko, v jehož okolí je několik lyžařských areálů. Dostanete se sem vlkem sjezdovky v okolí mají dohromady délku okolo 20 km. Budete tak mít stále co objevovat.

Velykyj

Další nováček, tentokrát v obci Kalyny. Může se pochlubit moderním zázemím a umělým zasněžováním.

Drahobrat

Nejvýše položený areál pro lyžování na Ukrajině vůbec. Sníh tu leží až šest měsíců v roce! Na své si přijdou milovníci klasiky i freeride.

Bukovel

Pokud hledáte největší a nejznámější centrum zimní zábavy na Ukrajině, bude to právě Bukovel. I když vzniklo teprve v roce 2 000, získá si vás svými perfektními službami a nočním lyžováním na některých sjezdovkách.

Myhovo

Maličké středisko se dvěma vleky a umělým zasněžováním. Ale kvalita služeb je zde dobrá, takže pokud se nechcete přetlačovat o místo s davy turistů, zamiřte právě sem.

Zanechte odpověď