Plavky pro baculky

Plavky už dávno nejsou jen otázkou módy na léto. Aktivní žena potřebuje plavky po celý rok – na kondiční plavání v bazénu, do wellness center, k návštěvě stále přibývajících akvaparků. Pokud má žena „postavičku jako ze žurnálu“, nejsou plavky žádný problém, sluší ji všechny. Co si ale počít, když se nás – třeba po porodech – kila neúprosně drží? Přece nebudeme zbytek života trávit bez koupání na veřejnosti? Aby plavky pro baculky  slušely, je dobré znát některé obecné zásady. Větší problém potom je slušivé a funkční plavky pro baculky sehnat.

Kila navíc: Problém je někdy spíš psychický

Boubelky, baculky, dámy při těle. Když umějí svá kila nosit, sklízejí obdiv za přirozené sebevědomí, ale při nákupu plavek jim je doporučováno raději dvakrát měřit. Na druhou stranu – plavky pro baculky, to není sportovní úbor. Je to oděv, který v některých případech může pomoci ženě s nenadálým váhovým přírůstkem návratit se do společnosti. Velmi často se to týká matek, kterým se po porodu změnila postava a mnohdy se stydí, že už nevypadají jako v šestnácti letech. Dobře míněná slova jako „vždyť jsi maminka, nejsi už dívka,“ je často dohánějí k pláči. Dobrý výběr plavek pro plnoštíhlé může být prvním krokem k návratu do běžného života.

Plavky pro baculky: Nejvíc sluší jednodílné

Vhodnější budou elegantní plavky vcelku s pevnějšími širšími ramínky, které udrží tvary postavy i při plavání, s rovně zakončenými (nikoliv vysoko vystřiženými) nohavičkami. Na pláži si pak přes ně oblékneme dlouhou sukni, kterou si můžeme vytvořit například umným zavázáním dlouhého šátku. Velmi plnoštíhlé dámy nezkazí ani vzdušnou volnou delší halenou (třeba z poloprůhledné indické bavlny). V krytém bazénu si na pohyb mimo bazény obléknou pěkný koupací plášt – klasický bílý (třeba s detaily v námořnické modři)sluší každé ženě.

Stranou pozornosti by měly být ponechány obrovské květy, velkoplošná grafika desénů ostrých barev, agresívní čisté barvy (červenou, oranžovou, tyrkysovou, jedovatě zelenou, žlutou a růžovou-pink), zdobné volánky a rýšky, ale i pastely, které ve své jemnosti kilogramy opticky ještě zdvojnásobí.

Další tipy pro výběr plavek

 • Aby nám plavky neuškodily, je také vhodné obejít se bez tvarovacích košíčků, ale nikoliv bez výztuže, protože bez ní by mohla prsa poklesnout a výsledný dojem by pak byl poněkud tristní.
 • Košíčky vrchního dílu musí mít elastickou podšívku a stejně opatřena by měla být i partie bříška.
 • Nejméně nápadné (leč elegantní) jsou plavky jednobarevné, ale osvědčí se i pravidelné grafické vzory a motivy střední velikosti – miniaturní jsou pro plnoštíhlou postavu stejně nevhodné jako rozmáchle obrovské.
 • Dvoubarevné pruhy svisle kladené jsou trvalá „klasika“ a opticky zužují také pruhy diagonálně.
 • Tmavý jednobarevný základ je pro postavu příznivý v kombinaci se shodně laděným vzorem – tmavé plochy jsou pro žádoucí „zúžení“ uplatněny středem předního i zadního dílu.
 • Zvolíme-li sportovní plavky dvoudílné, kalhotky musí mít opět rovné zakončení nohaviček a malinko zvýšený pas, podprsenkový díl dosahuje do poloviny žaludku.
 • V malých plochách lze úzké pruhy používat i vodorovně.
 • Svislé pruhy nebo tmavé postranní partie pomohou prodloužit tělo a odpoutat pozornost od stehen.
 • Pro zvýraznění prsou jsou doporučovány plavky, u nichž se výrobce zaměřil v partiích prsou na různé typy detailů, třeba v podobě mašle, vodorovných pruhů nebo alespoň světlejšího materiálu.
 • Naopak pro zmenšení prsou je třeba v těchto místech zapomenout na všechny ozdůbky či řasení.
 • Takzvaně mokrý vzhled může boubelkám slušet jedině v decentním barevném odstínu.
 • Některé ženy trápí „kulatý“ žaludek. V tomto případě jsou nejlepší plavky se sukýnkou, nejlépe s diagonálními pruhy.
 • Vytvořit dojem úzkého pasu mohou plavky s pásy nebo širšími plochami v partiích pasu.

Tělo upravené do plavek

Než si plavky oblékneme, měli bychom upravit své tělo do estetické podoby. Nic nevypadá tak málo přitažlivě jako dlouhé černé chloupky vykukující z nohaviček. Pokud jde o nohy, vystačíme si s vosky a epilátory, na třísla je vhodnější klasický strojek, při přecitlivělé pleti, kdy se po holení tvoří pupínky, dáme přednost zastřižení chloupků nůžtičkami. Vyholené podpaží je samozřejmostí. V případě dvojdílných plavek nesmíme zapomenout na pár dlouhých chloupků vyrůstajících okolo pupíku a v podbřišku.

Zanechte odpověď