Podpořte vaše dítě ve sportu

Sportování je pro zdravý vývoj dítěte nesmírně důležité – a to jak z hlediska fyzické kondice, tak z hlediska vývoje osobnosti. Pokud tedy vaše dítě projevuje zájem o některý ze sportů, neváhejte toho využít a podpořte ho. Ale nejlepší je, když rodiče své potomky směřují ke sportování již raného dětství.

Nezastupitelná role rodičů

Říká se, že dnešní děti nemají zájem o sport. A na první pohled by to tak mohlo vypadat. Je to však spíše otázkou rodičovského vedení – než tím, že by dnešní děti byly tolik jiné.

Bylo by ale chybou dítě do sportu tlačit přespříliš. Přenášení vlastních ambicí na děti není nikdy dobré. S takovým přístupem bychom dítěti sportování jen zošklivili. Výchova k lásce ke sportu musí být přirozená a nenásilná.

Proč by dítě mělo sportovat?

Že pravidelné fyzické aktivity jsou pro dítěte zdravotně prospěšné, to ví snad každý rodič. Ovšem jen málo rodičů si uvědomuje, že sportování také napomáhá zdravému osobnostnímu rozvoji dítěte.

Dítě, které se věnuje sportu, se naučí vytrvalosti, houževnatosti, soutěživosti a respektu k přirozeným autoritám. A při kolektivních sportech navíc děti získají schopnost týmového myšlení.

Kolektivní a individuální sporty

Každá sportovní aktivita má něco do sebe – kolektivní i individuální. Kolektivní sporty mají ale tu výhodu, že sportovec je součástí společného týmu. Tým trénuje společně, vyhrává společně a také prohrává společně. Kolektivní sporty jsou proto ideální pro budování sociálních návyků a kontaktů. A přátelství vybudovaná při provozování kolektivních sportů často vydrží celý život.

Český národní sport je hokej

Za český národní sport bývá všeobecně považován lední hokej. Není tedy divu, že pro mnohé rodičů je hokej hned prvním sportem, o kterém začnou uvažovat, když přemýšlí, jaký sport vyberou pro svého potomka.

Malý hokejista

Avšak pokud zvažujeme, že své dítě přihlásíme na hokej, bylo by dobré si nejprve zjistit, zda se v okolí místa našeho bydliště nachází dostatečně kvalitní hokejový klub (a kolik v něm za dítě zaplatíme). A také musíme počítat s nákupem kompletního hokejového vybavení – brusle, hokejky, helmy, štulpny, ribano, nákrčníky, suspenzory a další chrániče.

Při nákupu hokejového vybavení pro děti se nikdy nevyplatí šetřit na jeho kvalitě. Špatně vybrané hokejové vybavení může být pro dítě dokonce i vyloženě nebezpečné. Volte proto vždy jen z prověřených značek, jako je kupříkladu značka Bauer.

Zanechte odpověď