První pomoc při průjmovém onemocnění

Střevní potíže spojené s průjmem jsou skutečně nepříjemná záležitost. Pokud je jeho původem pouze nevhodná skladba jídla, tak rychle odezní. Jak si ale poradit s bakteriální příčinou?

Nejprve je třeba odhalit původce

Jak již bylo řečeno výše, pokud je příčina průjmu neinfekční, což znamená, že spočívá v dietní chybě, nesprávném složení stravy či alergii, je jeho léčba vcelku snadná. S mnohem horším průběhem průjmu se setkáme při infekčním původu. Do této kategorie spadají bakterie rodu Salmonella a enteroviry. Taktéž dlouhodobé užívání antibiotik má negativní vliv na správnou střevní mikroflóru, což vede ke střevním onemocněním.

Střeva

Jak při průjmovém onemocnění postupovat?

Léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) spočívá v zavodnění organismu, neboť při něm dochází k nadměrné ztrátě tekutin. Proto bychom měli denně vypít 3 – 4 litry černého čaje nebo neperlivé minerální vody. Samozřejmostí je dietní režim, při kterém se obloukem vyhýbáme tukům a mléčným výrobkům. Jídelníček při průjmovém onemocnění by měly tvořit syrové banány, mrkev, rýžový odvar a vařené brambory. Poté je možné přidat vařené maso. Celou léčbu je možné podpořit vhodnými preparáty, mezi něž patří například Hylak forte (http://www.hylak.cz/) .

Pomocník nejen při průjmu

Přípravek Hylak forte se stane vaší oporou i při zácpě, křečích a nadýmání. Dokáže totiž rychle obnovit zdravou střevní mikroflóru, a proto je doporučován zejména po léčbě antibiotiky. Toto tzv. eubiotikum obsahuje komplex zdraví prospěšných látek s pozitivním vlivem na trávicí trakt. Díky svému šetrnému složení jen určen jak pro dospělé, tak pro děti včetně kojenců. Jelikož je v tekuté formě, jeho užívání je velice jednoduché. Dávkuje se 3× denně před, anebo s jídlem. Je nutné ho zapít dostatečným množstvím tekutin, vyjma mléka. Tento přípravek zároveň můžete užívat též jako prevenci.

Zanechte odpověď