Šaty pro mažoretky

Sháníte pěkné šaty pro mažoretky? Jelikož se této zálibě věnuje čím dál více žen a toto odvětví se dnes již dá označit jako sportovní, máte na výběr z celé řady atraktivních modelů. Jako mažoretky často působí mladé dívky do 15 let, ale můžete se této zálibě věnovat, i když jste starší.

Ať už jste mažoretkou jen pro své vlastní potěšení, nebo jestli se chystáte jít soutěžit na závody, potřebujete pěkné a slušivé oblečení, které zalichotí vaší postavě a podtrhne vaše křivky. V aktuálním článku vám poradíme, kde toto oblečení zakoupit nebo také podle čeho ho vybírat.

Jak vybrat šaty pro mažoretku

šaty pro mažoretkyŠaty neboli také kostýmy pro mažoretky se šijí v celé škále provedení. Svým střihem jsou si velmi podobné. Šaty většinou mají kratší délku a zatímco jejich horní část přiléhá těsně na tělo, spodní často doplňuje nařasená sukýnka.

Vypadají tedy žensky a sluší ženám, dívkám i slečnám s úzkými nebo i se širšími boky. Horní část může být na tenká ramínka, s krátkým rukávem nebo i s delším rukávem. Šaty s delším rukávem jsou ideální především na jarní a podzimní měsíce, kdy na venkovní vystupování není ještě příliš velké teplo.

Atraktivní barevné provedení

Kromě toho, že nabývají celé škály barevných odstínů – oblíbená je například modrá, růžová, fialová, červená, bíla, žlutá nebo černá barva a jejich libovolné kombinace – tak často obsahují i atraktivní zdobení se třpytkami nebo s různými kovy. Mohou tedy vypadat velmi zajímavě.

Při koupi šatů je určitě dobré zohlednit, zda kupujete šaty pouze pro sebe, nebo jestli jako mažoretka působíte v nějaké skupině, kde musíte mít jednotné oblečení. Individuální šaty jsou vhodné například na tréninky a na různé samostatné aktivity.

Materiály pro výrobu šatů

Šaty pro mažoretky se vyrábějí z různých materiálů. Velmi oblíbená je elastická plavkovina, která dokonale přilne na tělo. Další možností je flitrovaná látka – jedná se poměrně o novou technologii, která se pro výrobu šatů využívá. Ideální je zajít do obchodu a vyzkoušet si, co vám bude lépe vyhovovat.

Kromě samotných šatů jsou součástí kostýmu téměř vždy ještě rukavice, případně i nějaká pokrývka hlavy. Neměly by chybět ani vhodně zvolené boty, samozřejmě na podpatku. Může se jednat o kozačky nebo o lodičky ve světlé či tmavé barvě (dle toho, jaké se k šatům více hodí).

Materiály se u kostýmů pro mažoretky často kombinují

Moderní šaty pro mažoretky dnes obvykle spojují více materiálů i stylů zdobení dohromady. Často je doplňuje tylová nebo šifonová sukně, která může být i vícevrstvá. Potisk se provádí kvalitními a osvědčenými metodami (například sublimačním tiskem), u nichž je jistota dlouhé životnosti.

Nezapomeňte ani na doplňky ve formě hůlek a pom-pomů. Ty se ale většinou kupují již samostatně. Oblečení u mažoretky dělá mnohé, není ale rozhodně vším. Zárukou kvalitního vystoupení je samozřejmě vynikající choreografie.

Zanechte odpověď