Svatební šaty pro těhotné

Čekáte miminko a budete mít svatbu? Trochu litujete toho, že nebudete na svatební den štíhlá? I tak můžete být krásná! Chce to jen vybrat ty správné svatební šaty pro těhotné. Poradíme vám, jak na to!

Vdávat se s bříškem už naštěstí není nic neobvyklého a svatební salóny se tomu přizpůsobily. Nabídka svatebních šatů pro těhotné je oproti minulým rokům široká. Ovšem ne každé svatební šaty pro těhotné jsou slušivé.

Svatební šaty: Těhotenské nebo ne?

Možná se vám příčí už z principu oblékat si svatební šaty pro těhotné, protože jste si na své svatbě vždy přála vypadat jako krásná štíhlá princezna. I když jste těhotná, nemusíte hned oblékat těhotenské šaty – pochopitelně záleží na tom, v kterém měsíci se vdáváte a jak moc velké máte bříško. Obecně platí, že asi do čtvrtého měsíce na vás nemusí být nic poznat a můžete si obléci klasické svatební šaty.

V pokročilejším stádiu těhotenství ale raději sáhněte po svatebních šatech pro těhotné, které mají volnější střih a jsou šité z elastického materiálu. Pozor také na to, kdy budete svatební šaty zkoušet – v průběhu těhotenství se ženské tělo rychle mění, proto si svatební šaty vyzkoušejte naposledy asi dva týdny před svatbou.

Svatební šaty pro těhotné

Jak vybrat svatební šaty pro těhotné?

Svatební šaty by se vám měly určitě líbit a měla byste se v nich cítit dobře, abyste si obřad skutečně užila. Určitě je lepší vyzkoušet více modelů a třeba si dát i tu námahu a obejít více salónů. Pro výběr svatebních těhotenských šatů je důležitý nejen střih, ale také materiál.

Svatební šaty by měly dobře sedět. Nikde by vás neměly tlačit nebo škrtit. Svatební šaty pro těhotné jsou většinou vyráběny z pružných a elastických materiálů, které se dobře přizpůsobí vašemu tělu. Pokud toužíte po šatech, které zvýrazňují pas, zapomeňte na ně. Sáhněte naopak po empírovém střihu, kdy jsou šaty volné přes bříško. Obecně platí, že svatební šaty pro těhotné by měly být volné, splývavé a střižené do „áčka“.

Samozřejmě záleží i na tom, zda budete chtít, aby vaše svatební šaty vaše těhotenství zvýrazňovaly nebo naopak zakrývaly. Právě empírové šaty větší bříško spíše zdůrazní, ale naopak malé schovají. Pokud chcete těhotenství skrýt (a vaše bříško už je větší), odveďte pozornost okolí jinam – stačí výrazný doplněk nebo výstřih doplnění šperkem.

Zanechte odpověď