Účesy pro vysoké čelo

Velký nos, vysoké čelo, malá ústa, příliš kulatý obličej, špičatá brada… Poznáváte se? Každý z nás má nějakou tu věc, kterou na sobě nemá rád. Pravdou však je, že s takovou věcí jde vždy pracovat. S malými ústy či velkým nosem vám bezpečně a zaručeně pomůže líčení. S kulatým obličejem, špičatou bradou a vysokým čelem pomohou naopak účesy. V našem článku se pobavíme o poslední jmenované „vadě na kráse“, tedy o vysokém čelu. Myslíte si o sobě, že máte vysoké čelo? Nevíte, jak s ním pracovat? Nechte se inspirovat tímto článkem, ve kterém se společně podíváme na to, jaké účesy vám budou slušet a jaké účesy vaše čelo opticky zmenší.

Vysoké čelo je vnímáno jako estetická vada na kráse. Na druhou stranu si to o něm myslí jen samotné nositelky vysokého čela. Přitom v rámci vyvážného obličeji nepůsobí vysoké čelo nijak nepatřičně. Navíc si musíme uvědomit, že vysoké čelo je znakem inteligence, analytického myšlení a otevřené mysli. Vysoké čelo je tedy ve skutečnosti symbolem vnitřní krásy. Jde o charakteristiku, která je pozitivní, a proto bychom ji měli pozitivně brát. Přesto však pro ty z vás, kterým estetická stránka vysokého čela vadí, přinášíme pár rad a vychytávek, díky kterým se budete cítit dobře.

Vysoké čelo

Optické zkrácení vysokého čela

Vysoké čelo je v první řadě potřeba zakrýt a opticky zkrátit. S tím vám může pomoci řada fint, ale nejzaručenějším pomocníkem jsou samozřejmě vlasy. Pomocí vlasů si můžete čelo zakrýt buď zčásti, nebo zcela, záleží jen na vás.

Tři tipy jak na to

V tomto ohledu pro vás máme tři tipy. Prvním naším tipem, jak s pomocí vlasů zakrýt vysoké čelo, je ofinka. Ofinka je nejtradičnějším řešením. Na druhou stranu ofina nesluší každému, nejvíce sluší dlouhému obličeji, který potřebuje opticky zkrátit stejně jako samotné vysoké čelo. Správnou ofinou pro vaše vysoké čelo není hustá ofina sčesaná dopředu. Pokud totiž máte hranatý obličej, bude vám slušet spíše šikmo střižená ofinka. Každému tvaru obličeje sluší jiný typ ofiny, proto střih ofiny volte podle toho, zdali máte hranatý, kulatý či oválný obliče.

Druhou možností je patka, patka poslouží jak vysoké čelu, tak i kulatému či naopak hranatému obličeji. Patka je současným módním hitem, který se neustále vrací zpět na výsluní. No a třetí možností jsou vlasy s pěšinkou na straně. Pokud například zvolíte kombinaci mikáda a pěšinky na straně, máte zaručené, že i bez ofiny překryjete větší část čela svými vlasy.

Volte účes, který vám sluší

Pokud vybíráte účes, který bude slušet vašemu tvaru obličeje, pak se za každou cenu neřiďte současnými trendy, ale vybírejte účes s citem. Tak například, pokud zrovna letí klučičí účesy, ale vy se na ně necítíte, nebo víte, že vám vůbec nesluší, pak nic nelámejte přes koleno.

Při vysokém čele byste si měli s volbou účesu pohrát, měli byste vsadit na zajímavě řešený střih v oblasti čela (tak aby čelo zakryl) a měli byste si pohrát i s objemem vašeho účesu.

Zanechte odpověď