Výběr osvětlení může ovlivnit zdraví

K zařizování interiéru se klasicky pojí také výběr vhodného osvětlení. To nám pomáhá prodloužit si dny a vytvořit si útulné pracovní prostředí klidně i v pohodlí našeho domova. Méně lidí ovšem ví, že umělý zdroj světla může ovlivnit i jejich zdravotní stav. Co je důležité pro výběr vhodného osvětlení, abychom podporovali naše zdraví a vylepšovali pracovní výkony?

Zařízení domácí kanceláře

Domácí pracovna je místem, kde se potřebujeme co nejvíce soustředit na nejrůznější úkoly. K tomu samozřejmě patří i dobré osvětlení. V případě tlumeného světla se zhoršuje naše produktivita, protože organismus vylučuje méně hormonů, které jsou aktivované pomocí reakce na světlo. To vede k tomu, že se nám chce spát a celkově nám práce nejde od ruky. Podívejte se na další tipy pro zařízení domácí pracovny v oblasti osvětlení a vytvořte si tu nejlepší kancelář.

Pracovna

Dostatečné množství světelných zdrojů

Hlavně do větších a členitých interiérů je vhodné pořídit větší množství svítidel. Zapínat je můžete jednoduše podle toho, kolik v daný moment potřebujete světla. Základ běžně tvoří stropní lustr, který bývá doplněn o stojací či nástěnnou lampu. Vhodné je také uvažovat nad pořízením technologie, která nabízí regulaci světelné intenzity pomocí jednoduchého ovladače. S touto moderní vychytávkou snadno dosáhnete požadované atmosféry v místnosti.

Praktické a úsporné řešení

Při výběru vhodných technologií je dobré přemýšlet i nad spotřebou elektrické energie. Vnitřní osvětlení je dnes tradičně doporučováno pro používání úsporných LED žárovek, které mají menší spotřebu a delší životnost. Výsledkem tak bude pěkně prosvětlený interiér pro zajištění zdraví a kvalitních pracovních výkonů bez velkých zásahů do rodinného rozpočtu. Podobně je dobré přemýšlet i při zařizování venkovních zdrojů světla.

Zanechte odpověď