Vyhrajte boj s kašlem!

Víte, že existují dva druhy kašle, proti kterým je třeba vždy vytáhnout jinou zbraň? Zatímco suchý kašel se léčí poměrně snadno, na vlhký kašel musíte jít s těžšími kalibry. Naučte se s nimi bojovat pomocí bylinek, zábalů i volně prodejných léků.

Bylinné obklady a čaje jako první pomoc

Obvykle vás jako první bude trápit suchý kašel. Je zpravidla virového původu a je jedním z projevů nachlazení. Efektní pomocí je zábal krku, ideálně teplý. Pomohou ho také ztišit bylinkové čaje. Vsaďte na uklidňující meduňku a mátu. Skvělý je rovněž šípek, pomocí kterého dostanete do těla velkou dávku vitamínu C. Aby bylinky účinkovaly, čaj nevařte. Nechte přes noc macerovat a poté jen ohřejte na teplotu cca 80 stupňů. Snažte se být v klidu. Pomůže vám též, když si hruď namažete hřejivou mastí a budete odpočívat v teple a v klidu. Na zklidnění pomáhá třeba i pití mléka nebo mléčných nápojů.

Kašel

Jak si účinně pomoci od dráždivého kašle

Dráždivý kašel je mnohem horší a také nepříjemnější. Poznáte ho podle toho, že vykašláváte hlen a cítíte bolest na prsou. U tohoto kašle už je zapotřebí dodržet klidový režim a měli byste rovněž zajít k lékaři. Můžete si pomoci bylinkami, tentokrát vsaďte na inhalaci. Perfektní jsou tymián a jitrocel. Inhalujte alespoň dvakrát denně, inhalace není příliš vhodná pro děti. Připravte si  čaj, ideálně s obsahem květů lípy a s bezinkami.

Účinná pomoc z lékárny

U bylinné léčby je třeba počítat s tím, že zabere i za několik dní. Když potřebujete rychlejší pomoc, vsaďte na volně prodejné léky. Na kašel u dětí je například perfektním pomocníkem Stoptussin sirup. Dospělým zase pomohou Stoptussin kapky nebo tablety. Pamatujte ale, že pokud se kašel do cca 5 dní nezlepší, musíte navštívit lékaře. Nepodceňujte to, může se jednat i o závažné onemocnění. Když nepůjdete k lékaři, budete prodlužovat trápení jen sami sobě.

Zanechte odpověď