Vyrážka v dekoltu

Pokud se nám objeví vyrážka v oblasti výstřihu, právě v létě nás to opravdu nenadchne. Nevypadá nijak lákavě a chuť pyšnit se svým dekoltem může být rázem minimální. Jak tedy tento problém řešit, a proč vlastně vzniká?

Alergie či akné

Pupínky a různé vřídky v této oblasti sice nejsou důvodem k panice nebo propadání zoufalství, ale je třeba jejich výskyt řešit včas.

Příčinou mohou být:

  • alergie (třeba na nový krém, prací prášek, klidně i na nějakou potravinu),
  • reakce na slunce,
  • rozšíření akné,
  • hormonální změny (obvykle v těhotenství).

Pokožku zbytečně nedrážděte

Ideální je zjistit příčinu vzniku vyrážky a tu odstranit. Spolu s tímto krokem by mělo dojít i k postupnému vymizení pupínků. Je vhodné pokožku v dekoltu nijak nedráždit. Na čas si tedy odpusťte nošení různých náhrdelníků, přívěsků nebo šátků.

Pokud nezabere eliminování věcí, které by mohly způsobit alergickou reakci, je na místě obrátit se na lékaře. Je samozřejmě možné vyzkoušet volně dostupné přípravky z lékárny, ale riskujeme tím, že se vydáme na dlouhou trať s nejasným koncem. Pokud vše probereme s odborníkem (dermatologem), řešení může přijít mnohem dříve.

Proti akné zabírá pečlivé čištění

Pokud se jedná o akné, v oblasti dekoltu se objeví pupínky v oblasti mazových žláz. Jestliže se vyskytuje akné na obličeji, snadno dojde i k jeho rozšíření na další místa. Pomáhá zde pouze důkladné čištění pleti. Osvědčuje se pravidelné provádění peelingu, užívání speciálních přípravků k péči o problematickou pleť.

Detoxikace těla

V případě, že se u vás různé kožní potíže vyskytují opakovaně, je na místě řešit problém zevnitř svého těla a nejen zvenčí, tedy nanášením různých přípravků na pokožku. Základem je pestrá strava s dostatkem potřebných látek. Vyhněte se jednostranně zaměřeným dietám, kdy může tělu něco chybět. Využít lze též pomocníky, kteří zajistí detoxikaci těla a pomohou mu zbavit se usazených škodlivých látek. Velkým přínosem může být bedlivé dodržování pitného režimu, kdy přijímáme minimum kávy a alkoholu, základ tekutin tvoří voda.

Zanechte odpověď