Ach, ty školní batohy. Jak si vybrat ten pravý?

Růžový, žlutý, modrý nebo zelený? Která z pohádkových postav bude batoh zdobit? Bude se líbit spolužákům ve třídě? Pokud vybíráte školní batoh, budou toto asi nejspíš otázky dítěte. Dítě zajímá především to, jak vypadá. Jenže mnohem důležitější jsou funkční vlastnosti a jeho kvalita. Chcete přece, aby nějakou dobu vydržel, ne?

Jak poznat kvalitní batoh?

Na první pohled nemusíte poznat ten nejlepší. Zatímco dítě snadno ukáže prstem na ten nejzářivější, jeho rodiče by měly zajímat i jiné parametry. Viditelnost, zářivé barvy a reflexní prvky jsou u školních batohů samozřejmě žádoucí. Kvalitní batohy od těch nekvalitních pochopitelně odlišuje i cena, té si zase na první pohled všimnou rodiče.

Pokud půjde o batoh, který dítě bude každý den nosit do školy a ze školy, měla by ho charakterizovat především nízká hmotnost, pevnost a také ergonomie. Tzv. anatomické, mají ergonomicky tvarovaná záda ze sendvičové pěny, takže skvěle sednou. Zádový systém doplňují síťovina a průduchy, zabraňující nežádoucímu pocení.

Anatomický batoh definují také ergonomické popruhy, dostatečně polstrované a dostatečně široké. Pozornost si zaslouží i nastavení popruhů. Nejenže by se mělo přizpůsobit konkrétnímu dítěti, ale mělo by umožňovat také snadnou manipulaci. Dítě totiž rychle roste a popruhy u školního batohu budou rodiče nastavovat častěji než u jakýchkoliv jiných zavazadel.

Školní nebo studentské?

Jakmile dítě trochu odroste, pravděpodobně ho přestanou bavit všechny ty komiksové postavičky a pestré barvy. Studentské proto bývají z hlediska barev střízlivější. Na druhé straně se i v tomto případě vyplatí kvalitní zádový systém. Takový batoh je na zádech tak často, že může být možnou příčinou budoucích problémů se zády. Anatomické jim předchází.

Ať již půjde o batoh školní, studentský či pro volný čas, svoji roli při výběru mají též všemožné kapsičky. Měly by odpovídat tomu, co se v batohu bude nosit. Zajistí komfort, který by měl poskytovat.

Studentský batoh BAGMASTER BAG 9 B

Jak vypadá kvalitní batoh?

Podívejte se na nabídku tradičního českého výrobce anatomických batohů Bagmaster. Jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů tak, aby dlouho a dlouho sloužily, dělaly radost a nezpůsobovaly potíže.

Zanechte odpověď