Bolest vlasů na hlavě

Setkali jste se někdy s bolestí vlasů u kořínků nebo na temeni hlavy? Tato bolest může být vážného i banálního důvodu. Přečte si, jak bolest vlasů na hlavě vzniká, jak jí přecházet, případě ji řešit. Bolesti vlasů se týkají především žen, mohou se s nimi ale setkat také muži. Kůže může být tak bolestivá, že ani není možné se jí dotknout.

Na bolest vlasů na hlavě většinou nepomůže žádná speciální kosmetika. Říkáte si, že bolesti odezní třeba se změnou šamponu či kondicionéru? Pak jste na omylu. Krátkodobě vám mohou ulevit například masáže rostlinnými olejíčky, které šetrně vetřete do bolestivé vlasové pokožky. Báječné jsou také masáže s bylinkami, například s levandulovým olejíčkem nebo výluhem.

Příčiny bolesti vlasů na hlavě

Nejprve se zaměříme na příčiny spíše banálního charakteru. Máte dlouhé vlasy a nosíte je často sepnuté? Pokud culík, cop nebo drdol utáhnete moc pevně, mohou vás vlasy a hlava opravdu rozbolet. Hlava také často bolí po silném rozčesávání vlasů. Toto trápí především dlouhé a těžké vlasy. Mohou se s těmito problémy ale setkat také majitelky vln nebo kudrn, kterým se jejich vlasy hůře rozčesávají a ony tak často vyvinou větší sílu.

Bolest vlasů na hlavě

Bolest z culíku, copu, drdolu

V tomto případě vám můžeme doporučit gumičky, čelenky, skřipce a sponky na chvíli odložit a nosit vlasy jen tak rozpuštěné, dokud bolesti nezmizí. Do budoucna si vlasy méně utahujte a cop nemějte na hlavě celý den, ale jakmile přijdete z práce nebo ze školy domů, tak ho rozpleťte.

Bolest vlasů často souvisí i s lupy a se stroupky ve vlasech. Pokud si totiž vlasovou pokožku budete škrábat, bude vás pravděpodobně ještě více bolet. Zde už pomohou speciální šampony proti lupům nebo zábaly a olejíčky, je totiž potřeba nejprve odstranit příčinu. Jakmile zmizí lupy, měla by odeznít i bolest hlavy.

Tenzní bolesti hlavy

Obvyklé jsou také tzv. tenzní bolesti hlavy, jejichž spouštěčem může být stres. Tyto bolesti se nejčastěji projevují ztuhnutím šíjových svalů a pojí se i s nadměrnou únavou. Bolest je nejčastěji tupá a postupně narůstající. Projevuje se pocity tlaku, kdy si myslíte, že se vám hlava doslova rozskočí.

Bolesti jsou citelné především při doteku nebo při česání. Mohou být krátkodobého i dlouhodobého charakteru. To znamená, že trvají třeba jen několik minut, mohou se ale protáhnout i na více dní.

Mnoho lidí právě tyto bolesti popisuje jako „bolesti vlasů“. Je to však způsobeno ztuhnutými svaly. Tyto svaly mohou tuhnout nejen ve stresu, ale také neúměrnou námahou nebo ofouknutím. Vznikají nejčastěji náhle a ve vážnějších případech se pojí také s nevolností nebo se zvracením, které pak limituje vaše fungování během dne. Intenzita bolestí je mírná až střední.

Zanechte odpověď