Ceny v Keni

Krásné pláže, autentické suvenýry, národní parky a milí lidé – to jsou nejčastější důvody, proč se lidé vydávají do této exotické země. Ceny v Keni je však mohou občas nepříjemně překvapit, zvláště když budou chtít nakupovat potraviny typické pro tuto zemi, jako je třeba káva nebo čaj.

Keňu najdeme na pobřeží východní Afriky. Jde o přímořský stát, jehož hranice omývají z jedné strany vlny Indického oceánu. Hlavním městem Keni je Nairobi. Kromě oficiální svahilštiny se zde domluvíte také anglicky nebo arabsky. Pro letní dovolenou je to tedy destinace jako stvořená. Nejlepším obdobím pro návštěvu je březen až květen. Jinak narazíte na období přílišných veder nebo dešťů, které k pohodové atmosféře během cestování rozhodně nepřispívají.

Ceny v Keni

V zemi se platí keňským šilinkem (KES). Pro účely tohoto článku budeme počítat s orientačním převodním kurzem 1KES=0,2 Kč.

Ceny v Keni

Zajímá vás, na kolik takový pobyt v této exotické zemi vyjde? Co si přivést s sebou, a co lze naopak bez potíží koupit na místě? Sestavili jsme pro vás vše do přehledné tabulky.

Ceny v Keni – základní potraviny

Pokud se rozhodnete vařit si během pobytu sami například v apartmánu při ubytování u některého z hojných a krásných národních parků, nejspíš vás ceny v místních obchodech příjemně překvapí.

Potravina Cena
Brambory 1 kg 9,00 Kč
Coca-Cola plechovka 0,3l 14,00 Kč
Chléb 1 kg 17,00 Kč
Jablka 1kg 60,00 Kč
Kuřecí prsa 1 kg 130,00 Kč
Láhev vína střední kvalita 162,00 Kč
Mléko 1 litr 20,00 Kč
Pivo v láhvi místní 0,5 l 25,00 Kč
Pivo v láhvi z dovozu 0,5 l 46,00 Kč

 

Ceny v Keni – stravování v restauracích

Dát si oběd v restauraci nebo místním bistru vás vyjde o něco dráž, ale na druhou stanu ochutnáte i místní speciality, ke kterým byste se jinak nedostali. Vyhněte se však nákupům občerstvení u běžných pouličních stánků. Zvláště na vesnicích si totiž místní obyvatelé s hygienickými standardy příliš hlavu nelámou.

Potravina Cena
Fast Food menu 140,00 Kč
Luxusní večeře včetně vína a zákusku 460,00 Kč
Míchaný drink 215,00 Kč
Polední menu o třech chodech (střední kvalita) 270,00 Kč
Polední menu v levné restauraci 80,00 Kč

 

Náš tip: V Keni nikdy nepijte vodu přímo z vodovodů a odmítněte i led vkládaný přímo do nápojů. Jinak se nejspíš budete po celou dovolenou potýkat s nepříjemnými střevními problémy.

Co nakoupit v Keni?

Keňa je rájem smlouvání. Na tržištích, ale i v obchodech můžete díky šikovné strategii často snížit cenu nabízených výrobků až na třetinu. A po čem byste se měli ohlížet především?

  • Kvalitní káva – keňské plantáže jsou vyhlášené. Kupujte zrnkovou, aby vám během cesty domů zbytečně neoxidovala.
  • Čaj – keňský černý čaj nabírá v posledních letech na popularitě. Je velmi lahodný.
  • Dřevěné misky s vyřezávanými motivy zvířat a rostlin – autentičtější suvenýr z Keni asi neexistuje.

Zanechte odpověď