Chcete novou sedačku? Držte se při výběru zásadních pravidel!

Výběr sedačky rozhodně nesmíte provést tak, že půjdete do obchodu a koupíte tu, která vám jako první padne do oka. Mohlo by se tak lehce stát, že si místo odpočinkové sedačky pořídíte mučící nástroj. Když nákup promyslíte, nic takového se nastane. Jak na to?

Typ sedačky podle místa

Výběr pohovky se musí odvíjet od prostoru, kde bude umístěna. Pokud šetříte každý centimetr, budete se poohlížet po rohových sedačkách, které se dají umístit ke zdi, čímž ušetříte mnoho místa. Naopak – pokud máte velký obývací pokoj, hodit se vám bude sedací souprava, která se skládá z několika částí. Vše také důkladně změřte. Okolo sedačky by se mělo dát bezpečně projít. Pokud máte malý prostor a vejde se tam jen malá sedačka, je vhodné k ní koupit taburety, díky kterým snadno vyřešíte dostatek místa na sezení, když přijde návštěva. Myslete také na praktičnost. Lepší volbou je rozkládací pohovka s úložným prostorem. Oceníte také, že se bude dát rozložit. Najednou budete mít místo, kam uložit návštěvu, případně si z pohovky můžete udělat lůžko pro vás.

Pohovka

Barevné ladění – dominanta nebo součást

Aby sedačka působila v obývacím pokoji dobře a pomohla vytvořit uklidňující atmosféru, je nutné se zaměřit na její barvu a design. Co se týče barvy, hitem současné doby je hořčicová. Dobře uděláte, když vsadíte na nadčasovost a zvolíte neutralitu – tj. bílou, černou nebo šedou barvu. Na tuto sedačku pak můžete nakoupit polštářky různých barev a dodat tak všemu šmrnc. Design by měl stát vždycky trochu v pozadí. Některé sedačky jsou sice krásné, ale moc odpočívat se na nich nedá.

A kde vybrat?

Koukněte na inhaus.cz. Je to je vyhledávač a porovnávač nábytku. Díky němu najdete nábytek a dekorace z mnoha e-shopů. Snadno si tak vyberete z velkého množství produktů a potom výhodně nakoupíte online. Vždy je také dobré zajít do obchodu a sedačku si „osahat“.

Zanechte odpověď