Čím vyčistit záchodovou mísu

Je pro vás pravidelný úklid na toaletě nepříjemnou noční můrou? Poradíme vám, čím vyčistit záchodovou mísu, aby vypadala opět jako nová. A rozhodně nebudete muset do obchodu pro drahé čističe nebo jinou chemii.

Už naše babičky lily do mísy ocet

Možná jste už o tom také slyšeli. Do záchodové mísy stačí nalít ocet, nechat chvíli působit, poté vše vydrbat štětkou a máte vystaráno. A to bez ohledu na to, jak moc zaneřáděný byl povrch WC mísy předtím, než jste si ho vzali do parády. Vy však můžete tenhle šikovný tip našich babiček ještě vylepšit. Chcete vědět jak?

Věděli jste, že: chlórové přípravky nejsou na sanitární keramiku vůbec vhodné? Při odstraňování špíny totiž naleptávají její povrch a narušují ho, což vzápětí vede k vyššímu usazování nečistot a nutnosti častějšího čištění. A to je přesně to, čemu se chce každá správná hospodyňka vyhnout.

Krásná bílá mísa v pěti snadných krocích

Připravte se na to, že náš postup je trochu netradiční, ale o to účinnější. Jen si dejte pozor, aby vám přitom pod ruce nenakukovaly děti!

Očistěte mísu od běžné špíny

Začněte s čištěním tak, jak jste byli až dodnes zvyklí. Libovolným čističem (nejlépe bez chlóru) a houbičkou nebo štětkou vyčistěte všechna dostupná místa.

Vytřete všechnu tekutinu

Nyní je třeba záchod vytřít dosucha, a to včetně spodní nádržky. Dělá se to tak, že většinu vody vyberete malým kbelíčkem, a zbytek dosušíte starým ručníkem.

Čím vyčistit záchodovou mísu – připravte si ocet… a jednu ruličku toaletního papíru

Nyní odmotejte všechen toaletní papír z ruličky do jednoho dlouhého hada. Jeden jeho konec namáčejte v octě, a zbytkem oblepujte pečlivě všechny strany záchodové mísy. Nebojte se strčit prsty pod okraj! Ocet se musí dostat opravdu všude.

Nalijte ocet do vnitřku mísy

Na namáčení spotřebujete přibližně 1/3 octové lahve. Mimochodem ocet postačí ten běžný kuchyňský. Zbytek tedy vylijte do záchodu.

Nechte působit a vydrbejte

Teď si dejte na 10-15 minut pauzu. Nezapomeňte, že se ze záchodu bude linout velmi nepříjemný octový odér, takže důkladně vyvětrejte. Po uplynutí dané doby papír odstraňte a všechna místa pečlivě vydrhněte malým kartáčkem nebo záchodovou štětkou. Uvidíte, že svou toaletu po tomto kosmetickém zákroku ani nepoznáte! Několikrát spláchněte a je to!

Navíc ho nemusíte opakovat častěji než 1x do měsíce, a často postačí i delší intervaly. Záleží na tom, jak tvrdou vodu máte. Hrubým odhadem budete mít tak za 20-30 minut hotovo, a ještě si v mezipauze stihnete vypít kávu. Tak co říkáte, vyzkoušíte to také?

Náš tip: použitý toaletní papír zlikvidujte v pytli na odpadky. Pokud byste ho chtěli spláchnout najednou, mohli byste celou mísu dokonale ucpat! A to byste zaručeně po tak pracném úklidu nechtěli. Máme pravdu?

Zanechte odpověď