Co je kontinentální snídaně

Potřebujete si udělat pořádek v pojmech? Dostali jste jako dárek zájezd a chcete si projít jednotlivé pojmy? Dnes se podíváme na stravování. Prozradíme vám, co je kontinentální snídaně a další zajímavosti.

Hledáte zázemí pro svou výjimečnou společenskou akci? Chcete dodat punc luxusu svatbě, promoci svého dítěte nebo jednoduše uspořádat jedinečný firemní večírek? Využijte služeb hotelů, které umí naservírovat právě kontinentální snídani a přidají k ní i něco navíc.

Kontinentální snídaně trochu klame názvem, nejde o nejhonosnější verzi

Když se řekne kontinentální, vybaví se nám něco velkého a bohatého, určeného pro větší počet lidí. Bohužel v případě kontinentální snídaně to není tak úplně pravda. V rámci této formy stravování totiž máte nárok na teplý nápoj, pečivo, máslo a marmeládu nebo džem. A to je všechno. Na výměnu stravy není nárok, byť leckdy vyhoví vyhoví diabetikům a dodají místo sladké pomazánky pár plátků šunky nebo sýra. Stačí se zeptat na recepci.

Nenechte se nalákat na pozlátko, chtějte něco víc

Hotel a další ubytovací zařízení rádi sepisují své výhody do jednotlivých přehledný bodů. Prezentuje se váš vysněný hotel například takto?

  • U nás můžete využít kvalitní přístroj na přípravu čaje a kávy přímo na pokoji,
  • spravovat své záležitosti za pomoci vysokorychlostního internetového připojení zdarma,
  • relaxovat v nádherné stylově prosklené koupelně,
  • dopřát si opravdu luxusní kontinentální snídani…

Pokud ano, pak jděte o dům dál. Kontinentální snídaně je opravdu tím nejjednodušším, co vám mohou nabídnout.

Mnohem lepší jsou tyto stravovací prvky:

  • Rozšířená snídaně: doplňuje tu kontinentální o studené nápoje, sýr či studené masné výrobky (paštiky, salámy apod.)
  • Bufetová snídaně – naprostá dovolenková klasika. Jde o staré známé švédské stoly s bohatým samoobslužným výběrem. Ovšem nenechte se mýlit, výběr nemusí být nutně větší než u rozšířené snídaně. Naopak, leckdy bývá stejný. Müsli, míchaná vajíčka nebo zákusky jsou opět benefitem navíc, na který však není po žádné stránce nárok.
  • Anglická/americká/ ostrovní snídaně – máte chuť na horká míchaná vajíčka, párky, palačinky či lívance? Pak přesně tohle vám nabídne poslední typ snídaně, rozšířený i o horké pokrmy. Jde o ten typ, jež vás bohatě zásobí živinami na celé dopoledne. Jen pozor na neuvážené kombinace. Párky o chvíli později spláchnuté kakaem by ve vašem žaludku nemusely dělat právě dobrotu.

Existují i další typy hotelového stravování. Toto jsou však ty za všech nejčastější. Vyplatí se také poptat na možnost zabalení jídla a sebou pro případ, že budete na některý z brzkých výletů vyrážet dřív, než bude čas snídaně. Leckde vám rádi vyjdou vstříc a vy tak ušetříte za nákup jídla cestou.

Zanechte odpověď