Co nedávat do sušičky

Pořídili jste si domů sušičku na prádlo, ale máte přece jen trochu obavy? Nechcete si zničit své oblíbené kousky? Poradíme vám, co nedávat do sušičky, a vůbec jak si práci s tímto šikovným domácím pomocníkem maximálně zjednodušit a zefektivnit.

Sušička není vhodná pro úplně všechny druhy oděvů. Horký vzduch je může srazit, poškodit nebo dokonce potrhat. Je třeba pečlivě číst štítky, které vaše oblečení má. Na mnoha z nich najdete přímo zákaz rychlého sušení a sušičky. Nejčastěji se s ním setkáte na vysoce kvalitních materiálech: vlně, hedvábí nebo kašmíru. A totéž doporučení platí i pro křehké a jemné materiály, např. elastan.

Co nedávat do sušičky

Co nedávat do sušičky

Existuje šest hlavních skupin oblečení, které se v žádném případě do sušičky nehodí. Pro začátek se vyplatí nalepit si jejich seznam do koupelny nebo na jiné, dobře viditelné místo. Za pár dní už pak tento tahák zcela jistě nebudete potřebovat.

Plavky a koupací obleky

Ty rozhodně na prvním místě. Všechno vyrobené z spandexu se vlivem vysoké teploty ničí a ztrácí elasticitu. Mnohdy tak můžete své oblíbené kousky zlikvidovat už po jednom krátkém sušení. A platí to pro všechny typy plavek – od bikin až po ty celotělové.

Podprsenky

I v pračce bychom je měli prát s co největší opatrností, a co teprve sušička! Jestliže je tam zapomenete, rychle ztratí tvar i potřebnou pevnost. Z elegantní podprsenky se tak rázem stane kus hadru, vhodný tak akorát k dekoraci popelnice.

Gumové koupelové předložky

Vypadá to lákavě, že? Ovšem guma, které se stará o ideální přilnutí rohožky k podlaze, se v sušičce velmi rychle a snadno rozpadá. A co víc – může dokonce způsobit nebezpečný požár. To v žádném případě neriskujte, mnohem bude lepší postupovat při sušení koupelnových koberečků starými osvědčenými způsoby.

Punčochy a punčocháče

I když je dáte do sušičky pouze na pět minut, riziko zamotání a puštěných ok bude obrovské. Nechte je raději vyschnout vedle radiátoru. Jsou tak jemné, že to zaručeně nepotrvá dlouho. A pokud je přece jenom potřebujete okamžitě, vezměte si raději k ruce osvědčený fén.

Oblečení s flitry

Máte blůzu s flitry kolem výstřihu? Nebo dokonce šaty, které jsou jimi doslova pokryté? Neriskujte a do sušičky je nedávejte. Snadno se roztaví a ztrácejí barvu. Přehoďte raději takové oblečení přes věšák a nechte uschnout volně na vzduchu. Riziko jeho poškození tím minimalizujete.

Kožichy a kožené bundy

Je to vskutku lákavá možnost, ale jen o té doby, než zjistíte, že ovčí kůže se při kontaktu s vysokou teplotou smrští. A totéž platí i pro jiné druhy kůže. Pověste proto své kožichy a kabáty raději na teplé místo a počkejte, až vyschnou.

Naopak sportovní oblečení, včetně cyklodresů a legín, si se sušičkou rozumí. A poněkud překvapivě i tenisky nebo třeba polštáře z peří. Ty dejte do sušičky zcela bez obav.

Zanechte odpověď