Co se zbytky pečeného kuřete

Upekli jste chutné kuře, ale strávníci nedorazili v plném počtu nebo neměli takový hlad? Co ale teď s ním? Receptů, jak zužitkovat zbytky kuřete, je mnoho. Jedním z nejběžnějších je rizoto. Uvaříte rýži, osmažíte zeleninu, přidáte nakrájené kuřecí kousky, a je hotovo. Připadá vám to obyčejné a hledáte pro kuře jiné využití? Pak se vám bude hodit tento recept, který je plný nudlí, zeleniny a koření.

Kuřecí nudle

Ingredience

4 lžičky kukuřičné mouky

4 lžíce rybí nebo sójové omáčky

4 kvádry vaječných nudlí (cca 240 g)

1 lžíce cukru

1 lžíce slunečnicového oleje

2 větší červené papriky

4 stroužky česneku

8 jarních cibulek

400 g pečeného kuřete (nebo záleží, kolik vám zbylo)

2 lžičky mletého koriandru

1 lžička mletého chilli

200 g mraženého hrášku

Lístky bazalky nebo koriandru

Postup

Smícháme kukuřičnou moukurybí nebo sójovou omáčkou a cukrem, přidáme 14 lžic vody a vymícháme dohladka. Nudle uvaříme podle návodu na obalu, většinou to netrvá moc dlouho.

Papriku a jarní cibulky očistíme a nakrájíme, česnek oloupeme a nakrájíme velmi najemno. Kuře rovněž nakrájíme na kousky. Hrášek dáme na chvíli do studené vody, aby na něm nezbyla námraza a aby se oddělily jednotlivé kousky.

V pánvi rozehřejeme olej, osmažíme papriku, česnek a jarní cibulku, po pár minutách přidáme kuřecí kousky, koření a hrášek. Vlijeme směs s moukou a omáčkou. Vaříme, dokud omáčka nezhoustne, pak přidáme nudle a společně promícháme. Hotové jídlo ozdobíme čerstvými lístky bazalky nebo koriandru.

Zanechte odpověď