Co vám letos na Vánoce doma nesmí chybět? Vánoční osvětlení, věnec a dobré cukroví

Možná si říkáte, že s Vánocemi otravujeme příliš brzy. Nenechte se ale mýlit. Brzy z pultů obchodů zmizí sešity, aktovky a pastelky, nahradí je čokoládové figurky Mikuláše spolu s vánočními ozdobami. Září už se přehouplo do své druhé půlky a od října je to už jen kousek do prosince. Kromě toho začít se připravovat včas nikdy není na škodu. Aspoň pak zbude prostor užívat si kouzelnou vánoční atmosféru.

Pokud se na Vánoce začnete připravovat s předstihem, zbude vám čas na doladění veškerých detailů. A co přesně by vám doma nemělo chybět?

1. Inovativní cukroví

Vanilkové rohlíčky a linecké slepované marmeládou sice nikoho neurazí, ovšem ani neohromí. Zkuste letos kromě stálic zařadit aspoň jeden či dva nové druhy. Co takhle nějaké zdravé cukroví? Z kokosové mouky, z datlí… Fantazii se meze nekladou. Prohlédněte si zdravé recepty na vánoční cukroví a uvidíte.

2. Světelné rampouchy

Máte-li rodinný domek, tohle je absolutní must-have. Vánoční osvětlení rampouchy visící ze střechy vypadají perfektně. Jen možná trochu úsměvně, pokud bude zima beze sněhu. Avšak aspoň si přivoláte trochu té pohádkové zimy.

3. Adventní věnec

Udělejte z něj tradici. Každou adventní neděli se s celou rodinou sejděte a zapalte o jednu svíčku na adventním věnci více. Můžete se scházet navečer nebo u oběda, na tom nesejde. Aspoň si uděláte chvilku na sebe navzájem a společně se zamyslíte nad vánoční dobou. Vždyť vánoční čas by se měl trávit hlavně s rodinou.

Adventní věnec

4. Spousta světýlek

Co dodává Vánocům jedinečnou atmosféru? Zejména vůně cukroví a všude přítomná světýlka. Neomezujte se tedy pouze na vánoční LED osvětlení stromečku, dejte si světelné řetězy i jinam. Zařaďte i klasické osvětlení v podobě svíček. Do temných zimních večerů jsou naprosto ideální. A ještě vám mohou krásně provonět byt.

Spousta z výše uvedeného se dá pořídit už nyní. Když se letos připravíte včas, pravděpodobně poprvé zažijete Vánoce bez stresu.

Zanechte odpověď