Co vařit k obědu: Tipy a recepty

Co vařit k obědu patří sice k příjemným „problémům“ v domácnosti, ale někdy se může stát, že fantazie zradí a my stojíme bezradně před otázkou, co dnes uvařit k obědu? Nabízíme tipy, podle nichž lze snadnou kombinací sestavit polední menu po řadu dní, a to podle chuti, roční sezony, a v neposlední řadě i stavu peněženky. Na všechna jídla, která lze uvařit k obědu (včetně polévky) jsou na našem serveru rodicka.cz k nalezení i stručné recepty.

Co vařit k obědu: Někdy chybí nápady

Vařit denně oběd není jen „výsadou“ maminek na mateřské či rodičovské dovolené. S otázkou co uvařit k obědu se denně střetávají i jiné skupiny lidí: ženy v domácnosti, lidé v invalidním nebo starobním důchodu, zaměstnaní lidé, kteří pracují tak zvaně „z domu“, lidé ošetřující své blízké v celodenní péči, krátkodobě nebo dlouhodobě nezaměstnaní. Vařit denně oběd je třeba i v čase  dovolených, kdy se alespoň jednou v roce setkává rodina u společného stolu. Tipů na to, co uvařit k obědu pak není nikdy dost.

Všední den a sobota

Pro všední dny jsou vhodné a poměrně málo pracné kombinace vydatnější polévky a sladkého druhého chodu. Trochu se zapomíná, že i klasické kynuté buchty se pečou k obědu coby sladké hlavní jídlo. Ve všední den také můžeme vařit lehká jídla ze zeleniny, a to zejména v době, kdy je čerstvá a levná.

Polévky k sladkým a zeleninovým jídlům

Sladká jídla a buchty k obědu

Jednoduchá a bezmasá jídla k obědu

Jídla masitá pro neděli či svátek

1 komentář

  1. Fuj paní co to vaříte !co stě .nemáte na maso tpc garážové větší degezi nes s Popradu

Zanechte odpověď