Co vidět v Bratislavě?

Najdeme ji sotva pár desítek minut jízdy od hranic, přesto ji turisté často opomíjejí. A to je opravdu škoda. Proto vám přinášíme článek na téma co vidět v Bratislavě spolu se spoustou netradičních tipů, které v běžném průvodci nenajdete.

Hlavní město Slovenska asi není nutné dlouho představovat. Mnohem důležitější je fakt, že jeho historické jádro nedávno prošlo poměrně velkou rekonstrukcí, díky níž dostaly historické uličky zcela nový kabát. I proto tu můžete v posledních letech vidět mnohem více turistů než dříve.

Co vidět v Bratislavě?

Co vidět v Bratislavě

Zapomeňte na žebříčky popularity na téma TOP 5 neb 10 památek Bratislavy. Místo toho se raději podívejte na místa, která v běžných průvodcích nenajdete. Nebudete se tak muset tlačit s davy turistů, a přitom si užijete vrcholné kulturní zážitky.

Modrý kostel pro všechny milovníky sakrálních staveb

Ano, samozřejmě víme, že ve slovenské metropoli najdete nádherný svatomartinský chrám. Modrý kostel z rukou maďarského architekta Odona Lechnera byste však v žádném případě neměli vynechat. Stavba z předválečného období vás zaujme na první pohled svou nevšední fasádou, kterou i odborníci označují za klenot evropské architektury. A neméně krásný je také uvnitř.

Originální Souvenir shop v muzeu

Chcete-li si na svou návštěvu Bratislavy vzpomenout při každém pohledu na poličku,určitě navštivte tzv. Bílou ulici. Obejděte všechny dotěrné stánkaře a zamiřte až k jejímu konci do Obchodu v muzeu. Jde celkem o tři malé místnůstky. V první najdete mnoho autentických suvenýrů, v dalších dvou i můžete zdarma prohlédnout a třeba i vyfotografovat předměty denní potřeby z běžné domácnosti i obchodů z průřezu celého 20. století. Příjemně vás překvapí zejména retro nábytek vlídná obsluha, která vám vždy ochotně poradí s výběrem.

Horský park pro milovníky soukromí

Nemusíte se prodírat množstvím turistů na Velehradě, Slavíně nebo v Botanické zahradě, abyste viděli autentickou památku zasazenou do přírodního prostředí. Vygooglete si tzv. Horský park ve Starém městě. Lesní stezky přímo lákají k procházce. Celému místu pak dominuje kostel panny Marie Sněžné a také kalvárie. Budete-li mít štěstí, narazíte tu na některou z pravidelných křesťanských poutí. A určitě nevynechte ani báječné posezení nad kávou nebo horkým čajem.

Tajemné katakomby v dómě svatého Martina

Svatomartinský dóm patří mezi TOP 5 nejnavštěvovanějších památek slovenské metropole. Vy si však s jeho návštěvou dejte na čas a poptejte se přitom i na katakomby s několika kryptami vážených bratislavských občanů. Přímo se však můžete dostat pouze do dvou z nich. Je s podivem, jak málo lidí sem zavítá, i když v horní chrámové lodi často není doslova kam šlápnout. Hlídat si musíte pouze čas – během pravidelných mší je vstup do katakomb uzavřen.

Zanechte odpověď