Dentální hygiena v těhotenství

Dentální hygiena je dynamicky se rozvíjející obor, jehož služby vyhledává stále více lidí. Úkolem dentálních hygienistek je důkladné čistění našeho chrupu, odstranění těžko dostupných nečistot a v neposlední řadě také nácvik správné techniky čištění zubů a výběr pomůcek v oblasti péče o zuby. Tyto služby by měly patřit do života nás všech, na zubní hygienu bychom měli brát i své děti, aby si správnou techniku osvojili hned na startu svého života. Snad ještě důležitější je navštívit odborníky na čištění zubů v těhotenství. Proč?

Návštěva zubní ordinace v těhotenství není formalitou. V těle těhotné ženy se vyvíjí nový život. Veškeré potřebné živiny, vitaminy, stopové prvky, zkrátka stavební materiál na tělo miminka, pochází z těla maminky. Doplňovat vše potřebné stravou nemusí být vždy jednoduché, kdo zažil těhotenské nevolnosti a markantní hubnutí v tomto „nejkrásnějším období v životě ženy“, ví, o čem je řeč. Pak si plod bere vše potřebné z těla matky. Ne nadarmo se traduje, že každé dítě stojí ženu jeden zub. Je proto důležité, aby těhotná žena pečovala o zuby stejně pečlivě jako před otěhotněním, případně ještě pečlivěji.

těhotenství

Kontrola v době těhotenství nejen od stomatologa, ale i od zubní hygienistky, je doporučena během gravidity dvakrát. Specialista na dentální hygienu zkontroluje dásně, odstraní zubní kamen a může poradit, jak na péči o zuby v tomto období.

Dentální hygieny se v těhotenství nemusíte bát. Hygienistka nepoužívá žádné techniky, které by mohly ublížit plodu, navíc se snaží zohlednit stav klientky a vhodně ji napolohovat, aby nedošlo například k utlačování krevního zásobování dolní dutou žilou. Příjemným bonusem je fakt, že na ošetření v těhotenství přispívá většina zdravotních pojišťoven. Tak neváhejte, a objednejte se na dentální hygienu v těhotenství ještě dnes.

Zanechte odpověď