Domácí maska na suché vlasy

Léto, vysoké teploty, sucho a nulová vlhkost ve vzduchu, tato nebezpečná kombinace vede k poničení a vysušování vlasů, které tak trpí a nemůžou se vzpamatovat. Další zatěžování v podobě culíků, neustálého stahování a koupání vede k dlouhodobému následkům vlekoucí se i po celý podzim. Sluneční paprsky oslabují i vlasové kořínky a ničí keratin, hlavní složku vlasů. Potřebujete okamžitou pomoc, která vašim vlasům neublíží? Inspirujte se domácími maskami, které moc nestojí, a navíc víte, z čeho jsou.

Vlasy stejně tak jako nehty, pokožka, kosti a celé naše tělo potřebují dostatek péče, vitamínu a živin. Vlasy jsou vitrínou našeho zdraví a odhalují akutní zdravotní stav, a to jak fyzický, tak psychický.

Základním krokem v péči o jakkoli poškozené vlasy je obnovení ochranného filmu. Této obnovy můžete docílit maskami, mléky a olejovými emulzemi, které si můžete vyrobit i doma. Druhým krokem je doplnění keratinu, bez kterého v sobě vlasy nedokážou udržet vlhkost, vysychají a třepí se.

Co se týče prvků, které bychom měli vlasům dodávat, jedná se hlavně o vitamíny A a B a zinek. Vitamín A brání vzniku mazu a opečovává pokožku hlavy. Vitamín B omezuje vypadávání vlasů, zmírňuje tvorbu lupů a chrání před UV zářením. Zinek, který si můžete doplnit konzumací jater, hovězího či ořechů, pak bojuje se suchými vlasy.

Domácí maska na suché vlasy

Banánovo-medová masa pro sílu a lesk

Na masku budete potřebovat banán, dvě lžičky medu a nejlépe i kapku olivového oleje. Banány rozmačkejte v misce, přidejte dvě lžičky medu a zakápněte olivovým olejem. Vše pořádně rozmíchejte a vzniklou směs si naneste na vlasy. Masku nechte 15 minut působit a potom vlasy pořádně opláchněte. Tato chutná kombinace sladkých dobrot se hodí pro všechny typy vlasů a pomůže suchým a lámavým vlasům znovu nabýt sílu a lesk.

Avokádová hydratace pro suché vlasy

Pokud vám doma po akci zůstane přezrálé avokádo, můžete si z něj vyrobit kondicionér. Budete potřebovat jen jedno měkké avokádo a žloutek. Avokádo rozmačkejte na kaši a přimíchejte do žloutku. Kašovitý kondicionér potom naneste na vlasy, vlasy smotejte do drdolu a přikryjte ručníkem, který stočíte do turbanu jako po mytí vlasů. Masku nechte opět 15 minut působit a potom ji smyjte šamponem.

Majonézová lázeň

Všichni známe majonézu, jak je krásně vláčná, pružná a úžasně se leskne. A právě takové můžou být i vaše vlasy, vyzkoušíte-li masku z majonézy, kterou nanesete po délce vlasů a vmasírujete. Vlasy pak zabalte do fólie a nechte 15 minut působit. Nezapomeňte majonézu pořádně umýt, a to nejlépe šamponem.

Tvaroh s mandlovým olejem aneb sladká tečka na závěr

Pro suché vlasy se skvěle hodí maska z tvarohu a mandlového oleje. Budete potřebovat obyčejný tvaroh a pár kapek mandlového oleje, popřípadě postačí i olej olivový nebo slunečnicový. Suroviny promíchejte a naneste na vlasy. Masku nechte 15 minut působit a potom ji smyjte šamponem.

Zanechte odpověď