Domácí výroba vonných svíček

Možná vás, to překvapí, ale domácí výroba vonných svíček není vůbec obtížná. A víceméně si vystačíte s ingrediencemi, které najdete doma. Vonné svíčky dodají vaší domácnosti teplo a útulnost, a to zejména během chladných zimních večerů. Udělejte je sami podle našeho jednoduchého návodu!

Tipů pro výrobu svíček pro vás máme víc. Začneme těmi nejjednoduššími, k nimž budete kromě knotů a domácích ingrediencí potřebovat ještě stearin. Čeká na vás voňavá čokoláda, citrusy a hřebíček. Tak směle do toho!

Domácí výroba vonných svíček

Ukážeme si výrobu jednotlivých kousků pěkně popořadě.

Svíčka čokoládová vonná

K přípravě vonné čokoládové svíčky budete potřebovat několik kostiček čokolády, bílý stearin (lze použít i kousky starých svíček), vhodnou sklenici nebo jinou nádobu a knoty na svíčky.

A jak na to? Ve vodní lázni rozpusťte rozdrcené kousky čokolády a stearin (třeba i z použitých svíček). Tu a tam hmotu promíchejte, dokud není zcela konzistentní. Potom ji nalijte do připravené nádoby a do samého středu vložte knot. Odložte sklenici na vhodné místo a počkejte asi 20-30 minut, než vonná čokoládová svíčka tuhne. A hned ji můžete vyzkoušet nebo ji použít jako skvělý dárek. Jen pozor, aby se vám nezkazila. Užijte si jejího jedinečného aroma co nejdříve!

Svíčka s citrusovou vůní

K výrobě této báječné vánoční svíčky s citrusovou vůní budete potřebovat alespoň dvě lžíce čerstvé nebo sušené pomerančové a citronové kůry, dále pak stearin (nejlépe v oranžové a žluté barvě) a samozřejmě také sklenici (nebo třeba polovinu slupky pomeranče – tedy pomerančovou mističku) a knoty na svíčky.

A jak na to? Do sklenice nebo jiné nádoby nejdříve nalijte nalijte roztavený stearin a do této hmoty zamíchejte ovocnou kůru (ovšem lze použít i celé ovocné plátky, třeba jako dekoraci po obvodu). A když stearin začne tuhnout, potopte do něho ještě knot. Bude trvat asi 20-30 minut, než vaše svíčka celá ztuhne. Poté ji můžete hned zapálit nebo použít jako milý dárek.

Svíčka s vůní hřebíčku

Další vůně, bez které si Vánoce prostě neumíme představit. Připravte stearin v jakékoli barvě. Můžete se řídit třeba aktuálními trendy – letos je v kurzu korálová, ovšem není problém přizpůsobit barvu vosku přímo vašim dekoracím na míru. Budete potřebovat také sušený hřebíček, sklenici a knoty na svíčky.

A jak na to? Roztavený stearin nalijte do sklenice a vložte do něj také sušený hřebíček a knot. Počkejte asi 20–30 minut, dokud svíčka neztuhne a můžete ji zapálit.

Náš tip: Do této svíčky se vyplatí přimíchat trochu éterického hřebíčkového oleje, bude vonět intenzivněji. A místo hřebíčku lze použít i jiné vaše oblíbené koření – třeba badyán, skořici apod. A vynechat nemusíte ani sušené bylinky. Třeba levandulová svíčka voní opravdu perfektně (opět nejlépe s přidáním éterického oleje).

Zanechte odpověď