Griliášové vlnky

Jsou výrobky, které byly dříve nedílnou součástí nabídek obchodů s potravinami, a dnes se vám po nich může leckdy zastesknout. Mnoho lidí zarmoutilo, když z obchodů zmizely oplatky Vlnky. Daly se zakoupit ve čtyřech příchutích – mléčné, čokoládové, citrónové a griliášové. Právě na poslední jmenovanou lidé často vzpomínají.

Výrobky vyvolávající emoce

Kdekdo si bude tyto oplatky pamatovat. Navíc se daly koupit za pár korun. Pokud se někde rozhoří debata o tom, jaké výrobky postrádáme z dřívějších dob, obvykle se ozve někdo, kdo Vlnky nostalgicky zmíní.

Výroba Vlnek skončila v roce 2011. Ještě pár let poté vždy po čase ožívá boj o obnovení jejich výroby, ale bez úspěchu. Dokonce vznikla petice čítající více jak 1700 podpisů. Firma Mondelez však ani tomuto tlaku nepodlehla.

Ořechy a cukr

Snadno vás může napadnout dotaz, co že to ten griliáš vlastně je. Jedná se o hmotu, jejíž hlavní součástí jsou nasekané oříšky. Ty se nejprve opraží a potom vmíchají do roztaveného zkaramelizovaného cukru. Může se dále dochutit pomocí dalších přísad. Griliáš se využívá právě při výrobě sušenek, bonbónů nebo jako ozdoba dezertů.

Zanechte odpověď