Hezky zařízený dětský pokoj = spokojené dítě

Na zařizování dětského pokoje se zpravidla každý těší. Snažíme se zde vytvořit takové malé království, v němž budou naši nejmenší šťastní. Kromě celkového vzhledu bychom však měli klást důraz též na praktičnost a bezpečnost.

Nepřekombinujte to

Je pravdou, že dětský pokoj by měl být barevný a veselý. Nic se však nemá přehánět, proto raději sáhněte po tlumených tónech, jež budou působit uklidňujícím dojmem. Tento pokoj by měl být rovněž místem odpočinku. Vsaďte na oblíbenou kombinaci pastelové výmalby, nábytku přírodního designu a pestrých dekorací. Použité barvy nesmí být toxické, nábytek by měl mít zaoblené hrany a s dekoracemi to nepřehánějte, ať zbyde ještě prostor na hraní.

Dětský pokoj

Bez koberce to nepůjde

Ideální místo na hraní představuje dětský koberec silnice, na němž si vyhrají nejen kluci, ale i holky. Prodává se též v dívčí růžové verzi. Je to vlastně 2v1, neboť splňuje jak edukační funkci, kdy si děti cvičí svou motoriku, tak má bezpečnostní charakter. Při hře chrání proti nastydnutí a zabraňuje uklouznutí.

Sladké spaní

Ať už vaše dítko spí v postýlce, nebo ve velké posteli, v každém případě potřebuje kvalitní lůžkoviny, nejlépe antialergické. Ty čítají vhodný polštář a přikrývku odpovídající věku dítěte, povlečení a dětské prostěradlo. Lůžkoviny by měly být z kvalitních přírodních materiálů, jež jsou příjemné k citlivé dětské pokožce. Ohledně dětských prostěradel je v současné době velký výběr motivů a barev. Proč neusínat se svými oblíbenými hrdiny, jako jsou Cars, Mickey, Minnie, Frozen či Spiderman?

Pro zachumlání

Dětské deky nabízí spoustu možností využití. Jsou nezbytnou rekvizitou při stavění domečků a bunkrů, děti se do nich zachumlají u televize či dobře poslouží jako měkoučký přehoz přes postel. I zde můžete vybírat z nesčetně motivů, materiálů a rozměrů.

Zanechte odpověď