I malá kuchyň může být výhra

Poprat se s malý prostorem při zařizování interiéru je tak trochu umění. Je rozdíl, zda to zvládneme „nějak“, nebo excelentně. V závislosti na výsledku se nám pak bude bydlet.

S nedostatkem místa můžeme bojovat v každé místnosti, mnohdy se jedná o kuchyni. Proč? Věci, které patří do kuchyně, jen těžko uskladníme jinam. Musíme je mít po ruce a navíc přehledně uspořádané. Vařit v chaosu nechce asi nikdo. Hlavně kuchyně v paneláku znamenají boj o každý centimetr.

I malé kuchyně se mohou stát kuchyněmi snů. Nemusíte je brát jako nutné zlo. Aspoň nemusíte uklízet velkou plochu a nenachodíte při vaření spoustu kroků! Některé věci oželíte, nebo si je pořídíte v úspornější formě. A není třeba mít pět sad památečních talířů, nebo ano?

Malá kuchyně

Smysluplný návrh kuchyně

U malé kuchyně musíme návrh vytvořit tak, aby vše mělo svůj smysl. Důležitá je logická posloupnost činností a uskladnění věcí. Představme si, jak z lednice vyskládáme na linku suroviny, dále je upravujeme a přichystáme na vaření. Hotové jídlo servírujeme a nakonec myjeme nádobí. Skříňky, pracovní plochu, dřez, odkapávač, sporák, troubu, lednici, myčku a další nezbytnosti kuchyně bychom měli rozvrhnout chytře. Aby nám stačilo pootočit se doleva nebo se nahnout doprava a nemuset pobíhat po kuchyni v chaosu. Tím si ušetříme spoustu cenné energie. S řadou potíží si dokážou poradit kuchyně do L nebo do U.

Typové, nebo na míru?

Při realizaci nové kuchyně se budete rozhodovat mezi typovou kuchyní a tou na míru. Obě rozhodnutí mohou být správná, záleží na konkrétní situaci. Pokud najdete typovou kuchyni, která dobře využije místo v místnosti a líbí se vám, proč ji nekoupit? Z hlediska využití prostoru, a to doslova na milimetry, bývá ale nejvhodnější kuchyňská sestava navržená na míru. Navíc si všechny její součásti a uspořádání vyberete podle vašich osobních preferencí. Ty mohou být klidně trochu nestandardní. Typová malá kuchyňská linka s úpravami na míru je pak ideálním řešením pro ty, kteří nechtějí vymýšlet návrh od nuly.

Na koho se obrátit? Krásné návrhy s realizacemi má za sebou kuchyňské studio Gabon. Můžete se u nich inspirovat, kuchyně Gabon se přizpůsobí vašim požadavkům i v malém bytě.

Zanechte odpověď