Jak odejít od manžela

Mnoho žen má smutné dilema. Přemýšlí, zda má odejít od manžela nebo zůstat, i když jsou ve vztahu nespokojené. Obvykle ještě rozhodnutí ztěžují děti, které manželé mají.

Odejít od manžela nebo zůstat?

Odejít od manžela nebo zůstat? Pro mnoho žen je to obtížné dilema, a to z různých důvodů. Těmi nejčastějšími jsou děti a finance. Mnohé ženy nechtějí svým dětem brát tátu, a tak radši setrvávají v nefungujícím manželství. Pokud jste v něm však skutečně nešťastní, je třeba situaci znovu zvážit. Dítě samozřejmě potřebuje oba rodiče, ale šťastné a spokojené. V opačném případě budou žít v dusné atmosféře, a to jim neprospěje. Samozřejmě jsou období ve vývoji dítěte, kdy je odchod pro ně složitější a je třeba se mu více věnovat, aby se lépe srovnalo se vzniklou situací.

Druhým nejčastějším důvodem dilematu jsou finance. Nejtěžší to mají ženy na mateřské či rodičovské dovolené, které mají omezené příjmy. Samozřejmě ideální je našetřit si, případně mít někoho, koho požádat o pomoc. Pokud tuto možnost nemáte, zjistěte si alespoň předem, na jaké příspěvky od státu máte nárok a za kolik jste schopná s dětmi vyžít.

Jak odejít od manžela

Pokud jste se už definitivně rozhodla, že odejdete od manžela, je na čase to realizovat. Jste-li rozhodnutá, nemá cenu to zbytečně odkládat jen kvůli slabosti a neochotě udělat první krok. Na druhou stranu váš čin by neměl být neuvážený. Měla byste si dobře promyslet, kam půjdete, jak to zvládnete s financemi, jestli vám ve vašem kroku může někdo pomoc, co děti a určitě zvažte i mnoho dalších aspektů s ohledem na vaší situaci.

Samozřejmě pokud to je jen trochu možné, je vždy lepší odcházet po vzájemné domluvě. Ne vždy se lidé rozcházejí slušně, ale je vhodné se o to alespoň pokusit, především máte-li děti.

Zkuste si s manželem v klidu promluvit bez negativních emocí. Řekněte mu o vašem rozhodnutí odejít a snažte se být co nejvíce konstruktivní a na všem se domluvit.

Zanechte odpověď