Jak odpudit mouchy

Mouchy v bytě jsou skutečnou pohromou. Mohou vás obtěžovat všude: v obývacím pokoji, dětském pokoji, kuchyni, předsíni i koupelně. Zajímavá vás, jak odpudit mouchy rychle a účinně? Máme tipy na šikovné přírodní prostředky, které se navíc běžně vyskytují v každé spíži.

Bzučí, jsou všudypřítomné a dotěrné a přenášejí bakterie, například z odpadu, když na něj sedají a snaží se do něj naklást vajíčka. Boj s mouchami v bytě tedy rozhodně není jen estetickou záležitostí. A pokud víte, jak na to, nemusí jít ani o onen pověstný boj s větrnými mlýny.

Muchy

Především odstraňte z místností všechno, co tento hmyz přitahuje: přezrálé ovoce, zelenina a zbylé jídlo – to je ono pověstné trio. A co dál? Některé prvky vás nejspíš překvapí. Tak například lepkavá a zaprášená podlaha je velmi příznivým prostředím pro mouchy. Pokud vás trápí, snažte se ji každý den stírat mokrým hadrem a saponátem. Měli byste také pamatovat na čisté umyvadlo, vanu a sprchový kout. Mouchy přitahuje usazená mastnota. Užitečné jsou přípravky na bázi octa a dalších kyselin, které odmašťují a zároveň svým aroma odpuzují mouchy.

A co dál? Voda. To je také spolehlivý magnet na mouchy. Nenechávejte proto vodu ve dřezu, ve vaně ani v podmiskách u květin. Všechnu přebytečnou vodu vždy po hodině vylijte.

Odstrašte mouchy už u okna

A jak? Dobře vám poslouží průhledný sáček naplněný vodou. Nalijte vodu do plastového sáčku a pevně jej utěsněte. Položte sáček na okenní parapet, skříňku či na jiné slunné místo, blízko okna nebo dveří,. Taedy tam, kudy si mouchy nejčastěji nacházejí cestu do vašeho domu. Voda uvnitř sáčku bude odrážet sluneční paprsky, což mouchy spolehlivě odradí.

Síť proti komárům a mouchám

Opravdu nepřekonatelná bariéra pro mouchy a další létající hmyz. Stává se však, že materiál nevydrží a v síti se vytvoří díry. Proto ji pravidelně kontrolujte. Menší poškození snadno opravíte např. vlascem, při větším je lepší celou síť vyměnit.

Stará dobrá mucholapka

Tento pásek lepkavého papíru zná asi každý. Využívá tendence much stahovat se doprostřed místnosti, takže často visí na lustru. Nevypadá příliš esteticky, zachovává si však lepivost až po několik týdnů. Takže když už to jinak nejde, měli byste ho vzít na milost.

Domácí mucholapka

Smíchejte několik polévkových lžic tekutého medu s kukuřičným škrobem a nalijte směs do několika hlubších misek. Ty vložte je do polic, v nichž skladujete potraviny. Vůně medu mouchy přitahuje, a následně uvíznou v lepivé konzistenci kukuřičného škrobu.

Příruční sprej na mouchy

Nalijte do vody pár kapek tekutého mýdla a směs nalijte do rozprašovače. Nastříkejte do vzduchu, přímo na mouchy. Měly by padnout k zemi téměř okamžitě. Místo mýdla můžete do vody přidat také kuchyňský ocet.

Zanechte odpověď