Jak odstranit psí chlupy z oblečení

Každý šťastný majitel koček, psů a dalších domácích mazlíčků ví, že jeho miláček na jaře a na podzim ztratí většinu svých chlupů, tedy pokud si nepořídil právě nelínající plemeno. A otázka – jak odstranit psí chlupy z oblečení – je tedy na denním pořádku.

Vždyť během těchto několika měsíců je zvířecích chlupů všude plno! Pravidelné vyčesávání zvířat bohužel nestačí. A bohužel intenzita línání závisí nejenom na ročním období, ale také na věku domácího mazlíčka a barvě jeho srsti. Nezapomeňte také, že světlé chlupy jsou na tmavém koberci vidět mnohem více – a naopak. Naštěstí tento problém bez obtíží vyřeší dobrý vysavač.

Pokud je naše oblečení v tomto období plné kočičích nebo psích chlupů, vyplatí se koupit si speciální lepítko. Jde o jakýsi váleček pro sběr chlupů zabalený v něčem, co ze všeho nejvíce připomíná lepivou pásku. Právě ta dokonale sbírá srst. Naštěstí jde o opravdu levnou pomůcku. Neuvěříte však, jak vám usnadní život!

Oblečení mimořádně znečištěné chlupy pak určitě stojí za to hodit do pračky. Některé novější modely těchto spotřebičů totiž mají speciální programy, určené pro odstraňování chloupků. Ovšem pokud vaše pračka žádnou takovou funkci nemá, není to problém. Jediné, co musíte udělat, je vložit do pračky spolu se znečištěným oděvem utěrku a zapnout ždímání. Tento postup funguje ještě lépe, pokud máte pračku se sušičkou. Stačí pět minut. Látka utěrky by měla sbírat chlupy z druhého oděvu, protože její struktura je o něco hrubší.

A co chlupy na záclonách? Tady zase skvěle poslouží obyčejná prachovka. Měla by sbírat chlupy za pomoci elektrického náboje, stejně jako na sobě v jiných případech shromažďuje prach z nábytku .

Náš tip: Pamatujte si, že na čerstvě vyprané a vyžehlené oblečení se zvířecí chlupy chytají mnohem více. Pořiďte si tedy šatník.

A jak si ještě pomoci?

Pravidelně vyčesávejte kočku nebo psa. Odstraněním vypadlých chlupů přímo z jejich srsti zabráníte tomu, aby se později dostaly na oblečení a čalounění. Použijte speciálně navržený kartáč.

Krmte svého domácího mazlíčka zdravou stravou, obsahující omega-3 mastné kyseliny, které posilují srst a snižují její vypadávání.

Udržujte svůj dům či byt čistý. Je zbytečné neustále odstraňovat chlupy z vašeho oblečení, pokud si za chvilku sesbíráte další dávku např. z křesla nebo pohovky. Pravidelně vysávejte nejen koberce, ale také pohovky a židle. Můžete přitom použít speciální turbo kartáč, který sbírá srst z vysávaných povrchů s maximální efektivitou.

Pravidelně také otírejte prach z monitorů a televizorů. Kromě něj totiž přitahují také chlupy. Přikrývky a deky vyklepávejte několikrát měsíčně – zejména ty, na kterých váš pes nebo kočka rádi spí.

Zanechte odpověď