Jak se přenáší streptokok

Streptokok je bakteriální onemocnění, které může postihovat jak muže, tak ženy. Nevyhýbá se ani malým dětem, potažmo lidem jakéhokoliv věku. Nejznámější je streptokok A, streptokok B nebo pneumokok. Odlišné druhy nákaz, jež mohou mít nejrůznější projev.

Jak se přenáší streptokok? To je samozřejmě nejčastější otázka mnohých lidí, již mají strach z projevů této zákeřné nemoci. Nežli vám však na tento dotaz odpovíme, bude nejlepší, seznámit vás s pravou tváří streptokoka.

Jaké má streptokok příznaky?

Onemocnění touto bakterií započíná poměrně nenápadně a to zvyšující se horečkou. Bacil se do vašeho těla přenáší prostřednictvím sliznice nosohltanu, tudíž můžete očekávat bolesti v těchto partiích.

  • Bolest v krku
  • Slabost celého svalstva
  • Pobolívání v oblasti břišní

Mnohdy je streptokok spojen také s angínou a mandlemi. Projevit se ale může i v daleko horší podobě, a to je například spála, záněty plic a podobně.

A nyní se dostáváme k otázce, jak se přenáší streptokok?

Hlavní zdroj nákazy

Nejčastěji je to prostřednictvím fyzického kontaktu, a to konkrétně při líbání či podobném orálním doteku. Výjimkou není ani orální sexuální zkušenost, během níž se streptokok dopraví do svého hnízdiště a začne působit velkou zdravotní zkázu.

Jak se přenáší streptokok, je zřejmé. Jak se ovšem proti působení této bakterie z rodu grampozitních bránit?

Přínosná léčba streptokoka?

Základem všeho jsou antibiotika určená ošetřujícím lékařem. Jde pravděpodobně o jednu z nejúčinnějších zbraní vůbec. Rychlejší rekonvalescenci však můžete podpořit i užíváním všemožných bylinných a přírodních extraktů, které pomohou streptokoka zahubit.

V každém případě dbejte na rychlé rozeznání této bakteriální nemoci, která může způsobit spoustu závažných zdravotních problémů nebo dokonce smrt konkrétního pacienta.

Zanechte odpověď