Jak se zbavit škvorů

Také se vám doma čas od času objevuje tento nepříjemný hmyz? Prozradíme vám, odkud se ve vašem bytě nejspíše bere, a jak si s ním poradit nejenom doma ale i na zahrádce. Pojďte se spolu s námi podívat jak se zbavit škvorů rychle a účinně.

Ještě před samotným zásahem byste si měli uvědomit, že škvor je vlastně velmi užitečné zvíře. Na vaší zahradě dokáže ulovit množství nepříjemného hmyzu. Řada zahrádkářů si proto škvory k sobě na zahradu cíleně zve.

Jak se zbavit škvorů

V bytě je však jejich výskyt nepříjemný a co si budeme povídat, pořádná „střihavka“ nás vyděsí i při mytí salátu. A co proti nim tedy můžeme udělat?

Jak se zbavit škvorů – použijte jejich vlastní zbraně

Škvoři milují stín, vlhko a klid. Majitelé ekozahrad jim proto často připravují domečky v podobě obrácených květináčů naplněných slámou, kde se tento hmyz často usadí doslova přes noc. Využijte toho a postavte si podobný škvoří hotel i vy.

Každé ráno pak květináč opatrně odneste daleko od své zahrady a vyklopte jeho kompletní obsah. Budete překvapeni, kolik škvorů uvnitř najdete. Tento postup můžete opakovat po libovolně dlouhou dobu. Nehrozí, že by si škvoři na úkryt zvykli a začali se mu vyhýbat nebo něco podobného. A stejný postup můžete použít i doma. Ovšem jen v případě, že se k vám domů čas od času zatoulá osamělý jedinec, větší invaze si žádá razantnější řešení.

Měli byte vědět: Škvor vám v noci do ucha nevleze. Jde jen o nepravdivou pověru.

Kde se u nás doma berou škvoři?

Jde o hmyz velmi přizpůsobivý, který bez obtíží zvládne vylézt do 7. nebo i 8. patra. Mnohem častěji si však přinesete jejich vajíčka na ovoci či zelenině nebo ve starém dřevě. Stačí obyčejná židle z bazaru nebo taška jablek skladovaná ve spíži a na problém může být zaděláno. Někdy si však škvoři mohou udělat hnízdo i ve stupačkách nebo na jiných příhodných místech.

Měli byste vědět: škvoři umí létat a v noci se táhnou za světlem podobně jako můry. Nezvaný návštěvník se k vám tak klidně může dostat otevřeným oknem.

Nejdříve tedy musíte zjistit, kde se škvoři u vás doma berou. Nekoupili jste v poslední době nový nábytek? Nevyskytují se nejčastěji v koupelně nebo na toaletě? Dopátráte-li se příčiny sami, často stačí inkriminovaný předmět jednoduše odstranit. V opačném případě budete potřebovat pomoc deratizátorů s účinným insekticidem.

Náš tip: pokud už doma škvory máte, snažte se veškeré ovoce a zeleninu uschovat do lednice. Sem se škvoři nedostanou a je velká šance, že odtáhnou za pohodlným živobytím někam jinam.

Měli byste vědět: Škvoři jsou noční tvorové, takže si je můžete snadno splést se štěnicemi nebo šváby. Pokud rozsvítíte, okamžitě se rozprchnou do svých úkrytů. Vždy se tedy snažte některého z prchajících tvorů polapit, abyste mohli mít skutečnou jistotu, jakého že živočicha vlastně doma máte.

Zanechte odpověď