Jak si vybrat správné těhotenské oblečení?

O těhotenství se říká, že je to nejkrásnější období v životě ženy. Na jednu stranu je to určitě pravda, protože pocitu, kdy ve vás roste nový život, se prostě nic nevyrovná. Na druhou stranu je třeba si nalít „čistého vína“. Každá nastávající maminka si musí uvědomit, že i ji čeká období plné velkých tělesných změn. Poroste bříško, stehna, zvětší se i zadeček, paže a vlastně vše ostatní. K tomu se přidají změny nálad. I vám musí záležet na tom, abyste se cítila komfortně v každé situaci. A právě toho docílíte, když si správně vyberete kousky do svého šatníku.

Výběr materiálu a střihu

TěhotenstvíV těhotenství se pokožka stává mnohem citlivější. Například hrubší látka vám může být hodně nepříjemná. I u vás se musí výběr těhotenského oblečení odvíjet od materiálu. Vsaďte na jemnost. Mezi nejpříjemnější materiály patří bavlna, vhodná je také kombinace viskozy a lycry či bavlny s elastanem. Co se týče střihu, nikdy nedělejte tu chybu, že si koupíte oblečení vždy o něco větší velikosti. Švy nebudou sedět a opticky vás zvětší. Buďte k vašemu tělu ohleduplná a oblékněte ho jen do odpovídající velikosti. Chcete-li ušetřit, volte elastické materiály, roztáhnou se na několik velikostí.

Co nesmí v šatníku chybět?

Ať je móda jakákoliv, vždy se snažte mít bříško zakryté. Někomu sice odhalené bříško připadá krásné, ovšem je to hazard se zdravím. Zahalená by měla být i záda, aby nedošlo k prochladnutí. Skvěle poslouží prodloužená trička nebo tuniky. Nebojte se ani šatů. Jestliže vám nabudou stehna a budou se o sebe dřít, oblékněte si pod šaty nebo sukni legíny. Ty jsou mimochodem skvělým kouskem na doma i do společnosti. Pořiďte si také kalhoty, oblíbené jsou ty s vysokým pružným pasem či laclové.

Jaké barvy zvolit?

Experimentujte! Pravidla těhotenské módy vlastně neexistují. Noste barvy, které jsou vám příjemné, hrajte si s doplňky. Vyhněte se jen jediné barvě. Je to sytě růžová. Pokud byste to s ní přehnala, budete vypadat jako velký sladký bonbon a to určitě nechcete…

Zanechte odpověď