Jak složit plážový stan

Jde o ideální ochranu proti všudypřítomnému písku a nepříjemnému větru. Ale někdy nám dá otázka jak složit plážový stan docela zabrat. A nezáleží na tom, zda jde o velký stan pro celou rodinu nebo třeba ten miniaturní pro miminka.

Plážové stany se skvěle hodí zejména na pláže, které vybavením pro turisty příliš neoplývají. Nemusíte se tak spoléhat třeba na velkou osušku, zatíženou kameny, ale místo toho si dopřát veškerý dostupný komfort včetně příjemného stínu.

Co byste měli vědět o plážových stanech

Většina plážových stanů má opravdu velmi jednoduchou konstrukci. Složení a rozložení by tak nemělo trvat déle než pět minut. Někdy však první pokusy vyžadují trochu cviku. V první řadě je vždy dobré kupovat stan i s návodem, což koupi z druhé ruky příliš nenahrává. Pokud byste přece jen pokukovali po této možnosti kvůli nižší ceně, poohlédněte se po internetu. Mnohdy bývají návody k jednotlivým modelům zdarma ke stažení. Často mají i formu názorných videí, z nichž celý proces pochopíte za několik vteřin. Několikastránkovým manuálům plným nejrůznějších nákresů se tak nemohou vyrovnat ani náhodou.

Jestliže nepřipadá v úvahu ani jedna z dostupných možností, domluvte se s bazarovým prodejcem na to, že vám manipulaci se stanem osobně předvede. Jedině tak se vyvarujete možných obtíží nebo dokonce poškození plážového stanu, jež by se vám nakonec mohlo docela nepříjemně prodražit.

Náš tip: Vždy kupujte plážové stany, opatřené UV filtrem. Ideální je hodnota od 60 nahoru. Jinak vám ve vašem malém plážovém útočišti brzy bude nesnesitelné vedro.

Jak složit plážový stan

Před prvním rozložením plážového stanu se ujistěte, že se v blízkosti se nenacházejí žádné jiné osoby, zvířata nebo křehké předměty. Prudké vystřelení jednotlivých součástí by mohlo způsobit nepříjemné škody.

Stan umístěte vždy na rovný povrch bez kamínků a dalších překážek. Vyhněte se svažování půdy. Odstraňte všechny prvky, jež by mohly zapříčinit poškození podlahy stanu (např. větve, ostré kameny atd.). Stan vždy postavte tak, aby se jeho vstup nenacházel proti větru nebo proti směru dopadu slunečních paprsků. Plážový stan by měl být vždy zajištěn pomocí přiložených kolíků nebo jiné zátěže.

Tyče celé konstrukce držte pevně jednou rukou a druhou odstraňte gumičku. Vyhoďte do vzduchu a roztáhněte napínací lanka, jsou-li přítomna. Při složení postupujte přesně opačně. Máte-li stan, skládající se z více dílku, pak nejdříve sestavte kovovou nebo plážovou konstrukci, a tu teprve poté potáhněte textilií. Při složení dbejte na to, aby byl stan vždy dokonale suchý. V opačném případě hrozí riziko plísní a následného poškození textilií.

Varování: Nikdy nestavte plážový stan přímo pod stromy. Hrozí nebezpečí zásahu bleskem!

Zanechte odpověď