Jak ušít kojící polštář

Mezi novopečenými maminkami je tato pomůcka velmi populární, ne vždy však nabídka v obchodech vyhovuje našim přáním a představám – zejména střední část bývá často příliš úzká nebo špatně střižená. Poradíme vám, jak ušít kojící polštář libovolného tvaru, který bez potíží splní všechna vaše přání a potřeby.

Jde o jeden z nejmódnějších gadgetů posledních let – kojící polštář byl ještě nedávno zcela neznámý a přesto se bez něj dnes prakticky žádné žena neobejde. Poskytuje totiž pohodlí při kojení. A zároveň pečuje o zdravou páteř novopečené matky. Ovšem využijete ho i poté, co vaše miminko vyroste – skvěle se s ním dívá třeba na televizi.

Jak ušít kojící polštář

Kojící polštář

K vytvoření šablony na kojící polštář budete potřebovat opravdu velký list papíru – nejlépe nějakého tvrdšího. Předloha neexistuje, všechno vezměte pěkně od oka. Ruční kreslení vypadá namáhavě, ale na druhou stranu si navrhnete přesně takový polštář, jaký potřebujete. Tedy pro upřesnění – kreslíte jen jeho polovinu. Záleží tedy jen na nás, zda chcete obrovský polštář pro dvojčata nebo spíše malý, který se vejde kamkoliv.

Náš tip: Šablonu pak rozhodně nevyhazujte. Bude se hodit ještě pro šití návleků na kojící polštář.

Vezměte vhodnou látku (nejlépe bavlnu) a složte na polovinu. Přiložte šablonu a překreslete ji. Je dobré ji na několika místech připevnit špendlíky tak, aby se nepohybovala. Vyřízněte nebo vystřihněte látku v obrysech, které jste si předtím obkreslili. Zopakujte ještě jednou, abyste získali dvě stejné textilní části. Nyní je přiložte lícem k sobě, spíchněte špendlíky po obvodu a po stranách sešijte k sobě – nezapomeňte si ponechat dostatečně velký otvor (asi 10 cm), abyste mohli kojící polštář nakonec obrátit na rub. Použijte malé stehy, hustě naskládané u sebe.

Otočte kojící polštář a naplňte ho vhodný materiálem. Čím více výplně použijete, tím tvrdší bude. Nakonec otvor zašijte. Buďte důkladní, abyste si mohli být jistí, že vše opravdu dobře těsní. Můžete použít i šicí stroj.

Nyní je třeba ušít i povlak na polštářek. Opět vybírejte takovou látku, která bude příjemná na omak a jako bonus se ještě dobře vypere. K šabloně přidejte na každé straně 2-3 centimetry a opět obkreslete na látku. Vystřihněte, sešijte a máte hotovo. Chcete-li vložit zip, zapínání na knoflíky nebo tkaničky, vyberte k tomu nejširší část polštářku. Bude se vám tak dobře povlékat, a navíc nebude tento prvek vidět. Použít samozřejmě můžete i suchý zip nebo nechat povlak na kojící polštář jednoduše navlékací.

Náš tip: Vždy si ušijte povlaků na kojící polštář raději více. Zatímco jeden se bude prát, další vám poslouží jako ochrana proti skvrnám, které by na vaše povedeném díle jinak mohly ulpět. A navíc mohou posloužit jako zajímavá dekorace pokoje.

Zanechte odpověď