Jak ušít kostým anděla

Vypadá to opravdu jednoduše, vždyť stačí vzít jen nějaké bílé šaty, svatozář z vánočního řetězu a vyrazit do terénu. Ovšem pořádný návod na to, jak ušít kostým anděla, by vám měl ukázat zejména tu nejdůležitější část celé masky – andělská křídla! A právě ty jsme si pro vás připravili dnes.

Anděl je karnevalový kostým, který si v poslední době velmi oblíbily zejména dívky. Ovšem uplatníte ho i při šití kostýmů do trojice, Mikuláš, čert a anděl, což je v tomto období opravdu aktuální. Myslíme si, že je to jeden z nejjednodušších kostýmů, jak si můžete sami vyrobit jen s tím, co najdete doma (byť pro pírka asi přece jen budete muset do obchodu). Vše, co potřebujete, jsou vlastnoručně vyrobená křídla a slušivé bílé oblečení – nejlépe dlouhé šaty, protože anděl v bílých kalhotách a tričku by prostě vypadal divně. A jak si vyrobit právě ona andělská křídla?

Kostým anděla – křídla jsou nejdůležitější

Takže ať už chcete mít doma malého anděla doma nebo si děláte zálusk spíše na kostým pro dospělého, pak náš návod jistě využijete.

  • list bílé čtvrtky (velcí andělé budou potřebovat dva)
  • karton nebo noviny
  • lepidlo, které po zaschnutí zprůhlední – což umí třeba Herkules (po zaschnutí navíc posílí křídla)
  • balíček bílého peří
  • širokou stuhu

Na karton nebo noviny nakreslete návrh jednoho andělského křídla. Nejlépe se vám bude pracovat s tvarem kapky, ale fantazii se skoro meze nekladou. Opravte velikost křídla vyzkoušením šablony na dospělém nebo dítěti, kteří budou kostým nosit.

Poté na čtvrtku složenou na polovinu obkreslete šablonu a to tak, aby se obě křídla jemně překrývala. Po vystřihnutí křídel (budete potřebovat 2 páry!) pak jedno z nich rozstřihněte v místě, kde budete chtít připevnit stuhu. Nezapomeňte, že řezy by měly být vedeny rovnoměrně od středu křídel ke kraji.

Protáhněte stuhu otvory v křídlech a natočte křídla tak, abyste konce stuhy otočili směrem nahoru. Naneste lepidlo na druhý pár křídel a slepte obě vrstvy k sobě. Počkejte, dokud vaše křídla celá nezaschnou.

Poté naneste lepidlo i na horní vrstvu křídel a přilepte na ně bílé peří. Aby byl výsledný dojem dokonalý, oblepte kartonovou šablonu peřím z obou stran. Přilepujte pírka po jednom a dbejte, aby byla patřičně nadýchaná. V ideálním případě přilepte jenom jejich střed a zbytek peří nechte volně povlávat v prostoru. Nezapomeňte také, že kulaté konce peříček by měly přesahovat přes okraj šablony, aby křídla působila autentičtěji.

Opět nechte zaschnout a máte hotovo. Opravdoví fajnšmekři mezi anděly si pak na křídla mohou nalepit třeba ještě stříbrné a zlaté hvězdičky a perličky, postříkat je zlatým prachem, posypat konfetami apod. Nikdo přece neví, jak andělé vypadají, takž proč byste si nemohli jejich outfit pro jednou tak trochu vylepšit?

Zanechte odpověď